Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 20:33
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Małymi krokami ku lepszemu. Rozmowa z Teresą Sołowiej

Rozmawiamy z Teresą Sołowiej, przewodniczącą zarządu osiedla Promyk.
Małymi krokami ku lepszemu. Rozmowa z Teresą Sołowiej

Zastąpiła Pani na stanowisku wieloletnią przewodniczącą osiedla Promyk, Dorotę Banaczek. Skąd zainteresowanie sprawami osiedla i decyzja, by kandydować na stanowisko przewodniczącej? 

 – Przez długie lata pracowałam w szkole. Sprawy uczniów i rodziców były mi bliskie. Współpracowałam także przy wielu projektach z Janiną Gąsiorowską, wieloletnią przewodniczącą Orzeszkowej-Reymonta. To dało mi doświadczenie i wiedzę na temat potrzeb mieszkańców osiedla. Obecnie nie pracuję zawodowo, dlatego swoją wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu mogę wykorzystać w pracy na rzecz osiedla, na którym mieszkam od lat. Nie liczyłam, że wygram, nie przygotowywałam kampanii. Zostałam wybrana spośród 3 kandydatów. I od 1 marca rozpoczęłam pracę jako przewodnicząca zarządu osiedla Promyk. 

 

 

Jak wygląda praca przewodniczącego zarządu osiedla na co dzień? 

 – To bardzo odpowiedzialne zadanie. Przede wszystkim to kontakt z mieszkańcami i wsłuchanie się w ich potrzeby. Na co dzień są to przede wszystkim rozmowy, wyjaśnianie bieżących spraw, współpraca z władzami miasta, radnymi, pracownikami poszczególnych wydziałów urzędu miasta, ze służbami miejskimi. Praca w zarządzie to również planowanie, które wpływa na poprawę infrastruktury osiedla. W każdą środę w godzinach 17-18 członkowie zarządu osiedla pełnią dyżury w Szkole Podstawowej nr 7. Mieszkańcy mają możliwość spotkania się z przedstawicielami rady miasta, dzielnicowym, strażą miejską. 

  Omawiamy problemy osiedla, staramy się je rozwiązać. 

 

 Jakie to problemy? 

 – Zdarzają się np. zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, zaśmiecania terenu, hałasu w godzinach nocnych, picia alkoholu w miejscach niedozwolonych, zanieczyszczania terenu przez psy, niszczenia mienia publicznego. Mieszkańcy mówią też o tym, że jest za mało śmietników i ławeczek wzdłuż ulic itp. Reaguję na bieżąco na wszelkie zgłaszane sprawy. 

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama