Przeglądu został zorganizowany przez: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, a patronatem konkurs objęli: Minister Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.
Jury oceniało 158 publikacji nadesłanych przez 69 wydawców. Mapy z RPN zachwyciły komisję ze względu na bogactwo treści krajoznawczej. Jurorzy podkreślili również, że to niezwykle przydatna mapa dla turystów, po raz pierwszy prezentująca w tak dużej skali całość Roztocza po stronie polskiej i ukraińskiej.
Wydawnictwo ze Zwierzyńca składa się z trzech map w skali 1:75 000 obejmujących Roztocze od Kraśnika do Lwowa. Rewers mapy, prezentuje za pomocą wielu map tematycznych, panoram, rycin, fotografii oraz tekstu, unikalne w skali Polski cechy środowiska przyrodniczego i kulturowego regionu.
Autorami opracowania są pracownicy Roztoczańskiego Parku Narodowego (Tadeusz Grabowski, współpraca: Lucyna Droździel, Magdalena Kaproń, Alina Kotyła, Przemysław Stachyra) i Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie: Paweł Cebrykow, Wioletta Kałamucka i Krzysztof Kałamucki.
W przygotowaniu map również udział wzięli; Mirosław Krukowski i Krzysztof Łoboda (UMCS), Mirosław Meksuła (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach) oraz Sergiej Marunyak z Jaworowskiego Przyrodniczego Parku Narodowego (UA) i Jura Zinko i Oksana Szewczuk z Uniwersytetu Iwana Franki we Lwowie.
Nagrody wręczono w czasie jubileuszowej gali, która obyła się w trakcieMiędzynarodowych Targów Poznańskich Tour Salon, Poznań 2017. W imieniu RPN i autorów nagrodę odebrali Tadeusz Grabowski i Krzysztof Kałamucki.
Napisz komentarz
Komentarze