Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 03:35
Reklama
Reklama

Markowe teksty, czyli felieton sportowy Marka Sztochela

W sezonie 2020/2021 w zamojskiej klasie okręgowej zagra osiemnaście zespołów. Czy ten eksperyment się powiedzie?
Markowe teksty, czyli felieton sportowy Marka Sztochela

 W przeszłości dwa razy zamojski OZPN wyznaczał taką właśnie liczbę uczestników rywalizacji w „okręgówce”, ale w obu przypadkach w końcowej tabeli rozgrywek znalazło się siedemnaście drużyn. Po rundzie jesiennej sezonu 1999/2000 z dalszego udziału w rozgrywkach zrezygnował Huragan Stefankowice, a wyniki meczów rozegranych z udziałem tego zespołu zostały anulowane. W następnym sezonie w ogóle nie wystartował Bolmar Bodaczów.

Niektórym nie spodobało się powiększenie ligi o dwa kluby. To wiąże się bowiem z dodatkowymi kosztami – każdy będzie musiał rozegrać cztery mecze więcej, a nawet przy piętnastu kolejkach w rundzie większości trudno związać koniec z końcem. Dokooptowanie Oriona Dereźnia nastąpiło przed rezygnacją Cosmosu Józefów. Było słuszne, chociażby ze względów szkoleniowych, bo parzysta liczba uczestników nie zmusza nikogo do pauzowania (upada argument „pauza wybiła nas z rytmu meczowego”). Zawrócenie Oriona do klasy A byłoby wielce niestosowne. To tak, jakby dać dziecku cukierek, a następnie zabrać, gdy ono go już rozpakowało i zamierzało skonsumować. Oczywiście wszystkich zadowolić się nie da. Znaleźli się malkontenci, którzy jednak powinni spojrzeć na sprawę z innej perspektywy. Jak zareagowaliby, gdyby to właśnie ich klub dostał takiego cukiereczka w postaci awansu, a następnie – gdyby został pozbawiony tej słodkości?

Zamojski OZPN rozwiązał problem z klasą. Lepiej bowiem, by kluby równały w górę niż w dół. Awanse zawsze niosą za sobą więcej dobrego niż degradacje. Każda promocja szczebel wyżej to dobry bodziec dla rozwoju lokalnej piłki nożnej. Brak spadkowiczów z IV ligi i aż sześciu beniaminków z klasy A może negatywnie wpłynąć na poziom rywalizacji, jednak chyba nikt z sympatyków zamojskiej klasy okręgowej nie ma wątpliwości, że czekają nas kolejne atrakcyjne rozgrywki, które nadal będą uważane za „najciekawszą ligę świata”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ex - Perth 16.07.2020 18:16
Lepiej bowiem, by kluby równały w górę niż w dół. Pisząc te słowa felietonista miał zapewne na myśli równie do Hetmana. Jeżeli tak to rzeczywiście zgadzam się, że problem "rozwiązano z klasą". Grunt to dobre poczucie humoru .

Pan Sędzia 12.07.2020 10:54
To już ostatnie chwile tych "atrakcyjnych rozgrywek". Kopacze już w wieku juniora pielgrzymują po wioskach, by otrzymać pieniądze od posiadających nóż na gardle działaczy wiejskich klubów z przerostem ambicji, czego przykładem Obsza, Łukowa i parę innych. Taka postawa powinna być napiętnowana i prezentowana jako wstydliwy przykład niszczenia futbolu lokalnego. Poziom sportowy jest tak niski, że to nie do pomyślenia, by jeszcze za to granie płacić! Czekam że smutkiem na upadek kolejnych klubów, które nie będą mogli finansowo podołać wymaganiom. Szkolenie młodzieży na Zamojszczyźnie to mit - młodzi nie garną się do piłki i ta tendencja na pewno się nie zmieni.

Obserwator 17.07.2020 09:23
Nie da się ukryć, że zainteresowanie piłką, czy też innym sportem, wśród młodzieży jest coraz mniejsze. Z takimi problemami boryka się większość klubów, nie tylko w "najciekawszej lidze świata" czego przykładem jest Hetman. Tylko nie rozumie dlaczego w większości artykułów wszyscy uderzają w klub z Obszy. Patrząc z perspektywy czasu jest to najmłodszy klub w lidze a wychowanie podopiecznych jest porównywane z klubami o dużo dłuższej tradycji piłkarskiej. Nóż na gardle i przerost ambicji? Widocznie autor komentarza nie zna wewnętrznych sytuacji w klubach. Pisząc takie słowa wypadałoby mieć chociaż podstawowe pojęcie o prowadzonych grupach sportowych w poszczególnych klubach. I skoro jesteśmy przy pieniądzach, nie róbcie z Obszy Manchester City pisząc o kolosalnych sumach jakie przez ten klub się przewijają.W grupie jest sporo innych klubów których budżet jest dużo większy. Kwestia odpowiednim dysponowaniem pieniędzmi, czasami trzeba dać coś od siebie-czy to odrobina chęci czy czasu. Ale lepiej narzekać niż samemu coś zrobić. Wynagrodzenie za mecze? Pokażcie mi klub w którym ich nie wypłacają. Czasy charytatywnego grania niestety przeminęły bezpowrotnie. Komentarz nie ma na celu wywołania niepotrzebnej dyskusji. Ze sportowym pozdrowieniem

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama