Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 23:34
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Markowe teksty – felieton sportowy Marka Sztochela

Przed rozpoczęciem rundy jesiennej w zamojskiej klasie okręgowej na jednym z portali społecznościowych zapytałem internautów, ile spośród siedemnastu zaplanowanych w pierwszej rundzie kolejek uda się rozegrać, zanim kraj zostanie sparaliżowany z powodu pandemii koronawirusa. Większość przewidywała, że rozgrywki trwać będą maksymalnie dziewięć, dziesięć tygodni.
Markowe teksty – felieton sportowy Marka Sztochela

Tymczasem dotrwaliśmy już do dwunastej serii, ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w każdej chwili zabawa może się zakończyć. Piłka nożna, podobnie jak wiele innych dziedzin życia, działa jakby na tykającej bombie czy polu minowym – w każdej chwili można się spodziewać wybuchu niemiłych wiadomości i wszelkie plany spalą na panewce.

Ośrodki sportowe, jak np. ten w Nadrzeczu koło Biłgoraja, planują zimowe cykliczne imprezy sportowe z udziałem rzeszy uczestników. Moc przerobowa jest, chętnej rzeszy jednak nie widać. Bo trudno planować coś, co w każdej chwili może zostać odwołane, a jeśli nawet dojdzie do skutku, to nie sposób przewidzieć ryzyka związanego z pandemią.

Po siedmiu sezonach Ekstraklasa zrezygnowała z rozgrywania po zakończeniu sezonu zasadniczego siedmiu dodatkowych kolejek w grupach mistrzowskiej i spadkowej. Prezes PZPN Zbigniew Boniek tłumaczy, że jednym z pretekstów do podjęcia takiej regulaminowej redukcji była właśnie niepewna sytuacja, związana z rozwojem pandemii. Doszło siedem wolnych terminów, a zatem kluby, w których potwierdzono przypadki zakażeń, mogą elastyczniej przekładać spotkania na inne dni.

Natomiast w niższych klasach rozgrywkowych, w których nie ma takich możliwości organizacyjnych, jak w Ekstraklasie, kolejek przybyło. I to tak dużo, że nawet przed epoką koronawirusa, przysporzyłoby to klubom licznych dodatkowych problemów, m.in. finansowych. Niektóre zespoły mają do rozegrania w rundzie nawet sześć meczów więcej niż w normalnych warunkach. Oj, żebyśmy znowu nie musieli kończyć w trakcie sezonu!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

W. O. 28.10.2020 20:42
Panie Marku, ja w kwestii Pana artykułu "O co toczy się bój". Nie rozumiem Pana obliczeń. Pomijając spadki i awanse między klasą okręgową a IV ligą, proszę o wyjaśnienie dołu rozgrywek. Pisze Pan, że ligę okręgową opuszczą co najmniej cztery zespoły a wiąże się to z pomniejszeniem ligi do 16 zespołów. Ale pisze Pan o trzech beniaminkach z A-klasy. Skoro spadną cztery zespoły a awansują z niższej ligi trzy, to liga będzie liczyć nie 16 a 17 zespołów.

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama