Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 05:46
Reklama
Reklama

Tomaszów Lubelski, Hrubieszów: Muszkieterowie z pomocą

Fundacja Muszkieterów przekazała do DPS-u w Tomaszowie Lub. i Stowarzyszenia „KRES” w Hrubieszowie dary, które pomogą w walce z koronawirusem.
Tomaszów Lubelski, Hrubieszów: Muszkieterowie z pomocą
Paweł Mrozik i Sebastian Kułaj rozpakowują dary dla DPS-u w Tomaszowie.

W całej Polsce w ramach akcji „Muszkieterowie z pomocą” ogromne paczki otrzymało 20 ośrodków pomocowych. Zapakowano stacje dezynfekcyjne, płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, środki czystości, np. płyny do mycia naczyń, podłóg i sanitariatów. Mają one zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i pracownikom domów pomocy w czasie epidemii koronawirusa. Członkowie Fundacji Muszkieterów starali się wytypować takie ośrodki, które są w najcięższej sytuacji. Nie każdy wybór może być oczywisty.

 – Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lub. mieści się w pięknym budynku. To dlatego, że jego remont zakończył się w czerwcu tego roku. Z zewnątrz i w środku prezentuje się pięknie, ale nie wszystko złoto, co się świeci. I tam pomoc jest potrzebna – mówi prezes BRICOmarchè w Tomaszowie Lubelskim Paweł Mrozik.

Dyrektor DPS-u w Tomaszowie Lub. Sebastian Kułaj przyznaje, że początki są trudne (dom niedawno został otwarty). Na 30 miejsc ma dopiero 8 podopiecznych. A koszty utrzymania całej placówki są duże. Dlatego pomoc, jaką zaoferowali Muszkieterowie, przyjął z wdzięcznością.

 – Na pewno nas to odciąży, myślę, że środków czystości i do dezynfekcji wystarczy nam na pół roku. Bardzo przyda nam się stacja dezynfekcyjna, to ogromne ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – podkreśla dyrektor Sebastian Kułaj.

Dwie palety dostarczono też do siedziby Stowarzyszenia Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „KRES” w Hrubieszowie. Paweł Mrozik, deklaruje, że zorientuje się jeszcze w sytuacji DPS-u w Tyszowcach. Być może tam też Muszkieterowie pojadą z „prezentem”. 

Fundacja Muszkieterów powstała w 2002 roku. Została założona przez Grupę Muszkieterów, do której należą przedsiębiorcy – właściciele, franczyzobiorcy sklepów BRICOmarchè i INTERmarchè. Muszkieterowie prowadzili już m.in. ogólnopolską akcję poboru krwi, urządzali place zabaw w wielu miastach, dwukrotnie na razie zorganizowali „Wakacje z Muszkieterami”. Przy pierwszej fali pandemii także udzielali pomocy potrzebującym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Fint 05.12.2020 20:30
A może w DPS Smoligow ktoś by pomógł, tam dopiero patologia panuje. Bród, smród i ubustwo. Nikt biedakom nie pomaga: (

sd 06.12.2020 19:29
a gmina to widzi?

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama