Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 31 marca 2025 22:03
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

Zamość: Stypendyści premiera z I LO

Reklama
Marcin Sokołowski i Paweł Mróz, uczniowie I LO w Zamościu, w gronie najlepszych uczniów w Polsce!
Zamość: Stypendyści premiera z I LO

Obaj chłopcy są pasjonatami historii. Marcin (kl. 3e) w ubiegłym roku szkolnym został laureatem Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” oraz finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Reklama

  Od wielu lat interesuję się poznawaniem historii. Pasją podzieliła się ze mną mama, nauczycielka tego przedmiotu. Pasjonuje mnie zwłaszcza odkrywanie arkanów historii militarnej – dziejów dawnych wojen, bitew i potyczek. Olimpiady umożliwiły mi poszerzenie horyzontów, powiększenie mojej wiedzy, a przede wszystkim poznanie inspirujących autorytetów. Po zdaniu matury zamierzam rozpocząć studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – mówi Marcin Sokołowski.

Paweł Mróz (kl. 2e) oprócz historii interesuje się też prawem, językiem polskim i literaturą. Jego pozaszkolną pasją jest sport. Lubi biegać na długie dystanse i grać w piłkę nożną. Chłopiec przyznaje, że lubi stawiać sobie konkretne cele i do nich zmierzać, stara się też, by te cele nie były zbyt łatwe do zrealizowania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Polka 11.12.2020 08:04
Życzymy dalszych sukcesów!!!

Reklama
x 12.12.2020 22:23
za granicą

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: aaaaTreść komentarza: Jasne ze dziadyga. Nie to co Słońce Peru i usmiechnięty Rafał - to zaszczyt mieć takich u władzy!!!Data dodania komentarza: 31.03.2025, 15:35Źródło komentarza: Jarosław Kaczyński w Tomaszowie Lubelskim: „To wybory o polską niepodległość” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PazernyTreść komentarza: Kaczyński !!! przez 8 lat miałeś TVPIS !, TVPIS 2, TVPIS- INFO, TV TRWAM, TV W POLSCE, no i waszą TV " RIESPUBLIKA" mało ? to dalej możesz pod kościołem żebrać na swoją telewizję "TV Kaczybrzuch"Data dodania komentarza: 31.03.2025, 15:14Źródło komentarza: Debata prezydencka w kilku telewizjach. Czy PiS na to pójdzie?Autor komentarza: cała Doopę !Treść komentarza: lemingi , ubecy i komuchy , kiedy do Tomaszowa przyjedzie ten wasz rudy .uj bandyta i folksdojcz PełO dziadzie i babce nazioniemce ???Data dodania komentarza: 31.03.2025, 14:38Źródło komentarza: Jarosław Kaczyński w Tomaszowie Lubelskim: „To wybory o polską niepodległość” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: awdasTreść komentarza: Warto zapamiętać, że to najważniesze wybory! Dlatego ostatecznie przegracie! Ludzie sprawią, że dziadyga z bokserem zejdą na manowce, paru cwaniaków w końcu poprowadzą za kraty, a Polskę zachowają niepodległą i normalną. Po prostu - normalną. Uśmiechniętą - pozytywnie. Kaczyński nie uśmiecha się, takiej Polski nie chcemy! A w ogóle skandalem jest to, że Kaczyński wytyka komukolwiek niesamodzielność. Dziadyga, który nie umie zrobić zakupów i żyje samotnie, obsługiwany przez szambelanów. Laluś, tyle że brzydki, niemiły i stary.Data dodania komentarza: 31.03.2025, 14:03Źródło komentarza: Jarosław Kaczyński w Tomaszowie Lubelskim: „To wybory o polską niepodległość” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: adadaTreść komentarza: Nie "róbta co chceta" tylko bezmózgowie.Data dodania komentarza: 31.03.2025, 13:59Źródło komentarza: Pijany 19-latek za kółkiem. Nie żyje dwóch jego kolegów [ZDJĘCIA]Autor komentarza: BIŁGTreść komentarza: Co na to P. poseł Gromadzka z PO statystyki nie kłamiąData dodania komentarza: 31.03.2025, 13:31Źródło komentarza: Pijany 19-latek za kółkiem. Nie żyje dwóch jego kolegów [ZDJĘCIA]
Reklama