Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:23
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Przejechali Polskę na skos

Dwaj mieszkańcy naszego regionu pokonali morderczą trasę maratonu rowerowego Bałtyk – Bieszczady Tour. Mariusz Małys i Adam Biczak w jednym etapie przejechali na rowerach aż 1008 km! Trasa ultra maratonu kolarskiego wiodła ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych.
Przejechali Polskę na skos

Obaj panowie od kilku lat amatorsko zajmują się kolarstwem, najpierw wyruszając w długie rowerowe trasy "na własną rękę", a od 2-3 lat także startując w różnych amatorskich imprezach. Na co dzień razem nie tylko jeżdżą na rowerach, ale też pracują – w spółce Spomasz Zamość, zajmującej się produkcją maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego.

 – Najpierw wyruszałem w kilkunasto-kilkudziesięcio kilometrowe trasy. Moją pierwszą długodystansową eskapadą był udział w Maratonie "Piękny Wschód", gdzie w okolicy Lubartowa do pokonania w formule non-stop mieliśmy trasę o długości ok. 500 km. Wraz z kolegą Adamem przejechaliśmy ją w czasie niespełna 24 godzin. Udział w tym maratonie był dla nas kwalifikacją do ultra maratonu Bałtyk – Bieszczady Tour – tłumaczy nam Mariusz Małys.

Adam Biczak miał za sobą jeszcze inny maraton kolarski – Pierścień Tysiąca Jezior, wyścig rozgrywany na Mazurach, w którym trzeba było przejechać aż 610 km.

 – Podczas tych imprez rozmawialiśmy z innymi zawodnikami i dowiedzieliśmy się, że jest w kraju organizowany ultra maraton kolarski, w którym trzeba przejechać Polskę na ukos – ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych. To ogromny dystans – 1008 km do pokonania "na raz". Stwierdziliśmy, że warto sprawdzić czy damy radę tyle przejechać. Mieliśmy już kwalifikację z Lubartowa, więc zgłosiliśmy swój start w BB Tour – opowiada Adam Biczak.

Na liście startowej BB Tour było ok. 280 zawodników. Wyruszyli w grupach ze Świnoujścia 20 sierpnia. Każdy zawodnik miał GPS umożliwiający śledzenie pokonywanej przez niego trasy. Oprócz tego także tradycyjną książeczkę, w której trzeba było zebrać pieczątki z 14 punktów kontrolnych rozmieszczonych w różnych miejscach maratonu. Warunkiem pomyślnego ukończenia maratonu było przybycie do Ustrzyk Górnych w czasie krótszym niż 70 godziny. Rekordzistom zajmuje to nieco ponad 35 godzin!.

Obaj zamojscy zawodnicy z dużym zapasem czasu dojechali do mety w Bieszczadach. W ultra maratonie nie ma cennych nagród, zawodnicy otrzymują jedynie medale i stroje kolarskie.

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama