Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 14:31
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Tomaszowskie drogi przejezdne. Na jak długo?

W weekend było fatalnie. W poniedziałek również. Ale gdy śnieg w końcu przestał padać, a wiatr nawiewać go z pól zaczęło się powolne udrażnianie dojazdów do wiosek w powiecie tomaszowskim. We wtorek kolejne gminy informowały, ze sytuacja jest już w miarę opanowana. W środę rano, niestety, znowu zaczęło padać.
Tomaszowskie drogi przejezdne. Na jak długo?

O dramatycznej sytuacji na drogach w powiecie tomaszowskim pisaliśmy w ostatnim, aktualnym wydaniu Kroniki Tygodnia TUTAJ. W poniedziałek było tam naprawdę bardzo źle. Przejezdne były tylko główne trasy, a wiele wiosek zostało przez śnieżne zaspy po prostu odciętych od świata.

 

 

 

Po południu sytuacja zaczęła się poprawiać. Pługi ruszyły na trasy. Sprzęt Zarządu Dróg Powiatowych nie wszędzie był jednak w stanie sobie poradzić. Jeden z takich pojazdów utknął w zaspie między Telatynem a Wasylowem, musiał zawrócić. Na szczęście wysłany przez gminę zdołał przebić się przez śnieg. Przejezdny był już także dojazd do niewielkiej wioski Dębina w gminie Ulhówek.

"W tej chwili na naszych drogach pracuje sporo ciężkiego sprzętu w związku z tym prosimy użytkowników dróg o zachowanie ostrożności. Pomimo bardzo trudnej sytuacji pogodowej udało się w ostatnim czasie w większości utrzymać przejezdność i łączność z wszystkimi miejscowościami w gminie" – napisano w komunikacie na profilu gminy Jarczów. Samorządowcy dziękowali wszystkim, którzy angażowali się w pomoc: władzom powiatu, kierownictwu Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lub, wszystkim operatorom maszyn, oraz radnym i sołtysom.

Warunki do jazdy nigdzie nie były komfortowe, bo odśnieżono wąskie tunele, w których zmieścić mogło się najwyżej jedno auto, ale to i tak był sukces.

We wtorek o efektach walki ze śniegiem informowały kolejne tomaszowskie samorządy.

"Mimo trudnej sytuacji związanej z intensywnymi opadami śniegu i tym samym z przejezdnością dróg udało się doprowadzić do ich przejezdności i dostępu do szkół, obiektów ochrony zdrowia i instytucji użyteczności publicznej. Na chwilę obecną drogi w Gminie Telatyn są przejezdne" – zakomunikowano na facebookowym profilu gminy.

Urzędnicy przypomnieli też mieszkańcom o ich obowiązkach uprzątnięcia chodników przy własnej posesjach.

Zarząd Dróg Powiatowych sukcesywnie informował o postępach prac. 

"Droga Dyniska - Łaszczów w dniu 16 lutego 2021 roku. Udrożniony przejazd, następnie będziemy poszerzać, ale trochę nam zejdzie. Trzymamy kciuki oby sprzęt wytrzymał, nie mówiąc o operatorach" – czytamy w komunikacie z wtorku.

Po nim pojawiły się kolejne. Odblokowano m.in. drogę Krzewica - Wasylów.

"Przejazd na pewnym odcinku przez tunel o ścianach wysokości nawet ok 2,5 m. Niestety jutro te ściany mogą być wyższe. Żaden pług nie dał rady się przebić, jedynie ładowarki a po nich wjedzie wirnik - oby do maja" – pisali drogowcy.

 

Kolejny komunikat: "Korczmin - podobnie jak w większości miejscowości powiatu tomaszowskiego po intensywnych opadach śniegu połączonych z silnym wiatrem, drogi na otwartych terenach udrożniane są przy pomocy ładowarek i ciężkiego sprzętu. Samochody z pługami niestety poległy".

 

 

Sytuacja zaczęła się normalizować również w innych częściach naszego regionu.

"Mimo pięknej zimy mieliśmy niezwykle trudną sytuację związaną z przejezdnością dróg. Pragniemy podziękować WSZYSTKIM, którzy angażowali się w akcję odśnieżania dróg oraz osobom koordynującym te działania. Jesteśmy wdzięczni za Państwa niesamowitą postawę, empatię, solidarność oraz cierpliwość w oczekiwaniu na pomoc. W sytuacjach kryzysowych prosimy o kontakt pod numerem tel : 501 302 282" – napisano na facebookowym profilu gminy Mircze.

Czy ten stan już się utrzyma? Czas pokaże. Dzisiaj rano znów zaczął podać śnieg. Póki co, jest delikatny.

ZAMIESZCZONE PONIŻEJ ZDJĘCIA POCHODZĄ OD NASZYCH CZYTELNIKÓW, A TAKŻE Z FACEBOOKOWYCH PROFILI SAMORZĄDÓW.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Juka 18.02.2021 12:59
A może by tak gmina Telatyn zajęła się Żulicami nie ma przystanku ani chodnika dzieci idą z przystanku gdy wracają że szkoły ulicą samochody pedzą dzieci nie mają gdzie schodzić z ulicy wszędzie są chodniki przystanki a w Żulicach nic nie robione a szczególnie gdzie uczniem wracają że szkół.

Brak podpisów 17.02.2021 18:28
Kto jest autorem zdjęć?

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama