Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:57
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Policjant rozmawiał z młodzieżą o zagrożeniach i hejcie w sieci

Policjant z hrubieszowskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną rozmawiał z dziećmi na temat cyberprzemocy oraz hejcie w sieci. Uczestnikami spotkania online byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o zagrożeniach płynących z Internetu oraz sposobach ich unikania.
Policjant rozmawiał z młodzieżą o zagrożeniach i hejcie w sieci

Autor: Fot. KPP Hrubieszów

W okresie panującej pandemii nasze pociechy spędzają dużo czasu w domu. Czy wiemy co robią przez komputerem i na jakie zagrożenia są narażone w sieci? W obecnym czasie główną formą spędzania wolnego czasu dzieci jest komputer i dlatego na bezpieczeństwo w sieci trzeba obecnie zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim rozmawiajmy z dziećmi i uczulajmy je aby były uważne i czujne na treści, które je „zalewają” w wirtualnym świecie.

Przypomnijmy dzieciom kwestię związaną z ochroną naszej prywatności. Wirtualne spotkania, przesyłanie filmów czy zdjęć, podawanie swoich danych nieznajomym osobom stanowi ogromne zagrożenie. Obraźliwe i wulgarne komentarze w sieci są obecnie częstym problemem. Na różnych forach internetowych czy na portalach społecznościowych mamy do czynienia ze zjawiskiem tak zwanego hejtu. Pamiętajmy jednak, że w wirtualnej rzeczywistości nikt nie jest anonimowy i tym bardziej nie jest bezkarny.

Biorąc pod uwagę te wszystkie zagrożenia policjanci starają się docierać do młodzieży szkolnej poprzez lekcje online i rozmawiać o problemach. Wczoraj policjant z hrubieszowskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadził kolejne już z cyklu spotkań z uczniami. Tym razem lekcja online odbyła się z uczniami klas IV - VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Tematem przewodnim spotkania była cyberprzemoc stosowana wobec rówieśników, jej skutki i konsekwencje. Młodzież dowiedziała się czym jest „hejt” oraz jak niebezpieczne może być nieumiejętne, bądź też nieodpowiedzialne korzystanie z internetu.

W czasie rozmowy z uczniami policjant radził, jak reagować na agresję słowną w sieci i jak się przed nią chronić.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

un 06.03.2021 22:07
A co jak emerytowany policjant prowadzi hejt w sieci ? Z kim rozmawiać? Chyba nie z policją hahahaha. Jak to łatwo na premie sie zarabia hahahah

Olek 08.03.2021 14:49
Komentarze czy hejt, bo to różnica?

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]
Reklama