Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 26 marca 2025 17:15
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

Koronawirus: Ponad 700 nowych przypadków. Lubelskie znów ma ich najwięcej

Reklama
Tylu nowych zakażeń koronawirusem w Polsce nie było od dawna. Dzisiaj ministerstwo zdrowia informuje o 767 przypadkach, a najwięcej z nich - 144 odnotowano w naszym województwie. W skali kraju zmarło 21 pacjentów z infekcją COVID-19, a 8 z nich to mieszkańcy Lubelszczyzny.
Koronawirus: Ponad 700 nowych przypadków. Lubelskie znów ma ich najwięcej

Autor: Fot. pixabay.com

Z danych przedstawionych przez resort zdrowia wynika, że nowe zakażenia wykryto u mieszkańców województw: lubelskiego (144), mazowieckiego (106), małopolskiego (72), podkarpackiego (59), łódzkiego (54), wielkopolskiego (45), śląskiego (41), dolnośląskiego (37), zachodniopomorskiego (36), pomorskiego (35), podlaskiego (34), warmińsko-mazurskiego (27), kujawsko-pomorskiego (22), opolskiego (17), świętokrzyskiego (13), lubuskiego (8). 17 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Reklama

Z powodu COVID-19 zmarło 9 osób, a 12 kolejnych było zakażonych i miało choroby współistniejące. Na Lubelszczyźnie odnotowano 8 zgonów. Połowa zmarłych mieszkańców naszego województwa nie miała chorób współistniejących.

Jak to wygląda w poszczególnych powiatach? 

 

Dzienna liczba zakażeń

POWIAT

0 powiat łukowski
0 powiat tomaszowski
5 powiat Chełm
3 powiat włodawski
36 powiat Lublin
1 powiat hrubieszowski
9 powiat kraśnicki
10 powiat łęczyński
0 powiat opolski
3 powiat rycki
1 powiat Zamość
8 powiat biłgorajski
2 powiat chełmski
6 powiat parczewski
6 powiat świdnicki
15 powiat lubelski
3 powiat lubartowski
7 powiat puławski
5 powiat radzyński
3 powiat Biała Podlaska
5 powiat bialski
5 powiat krasnostawski
1 powiat zamojski
10 powiat janowski

W szpitalach w Polsce zajęte są dzisiaj 823 łóżka covidowe (wczoraj 782) i 91 respiratorów (wczoraj 82). Chorych z COVID-19 przybywa też na oddziałach w naszym regionie. Dzisiaj w Biłgoraju leczonych jest już 14 osób (5 łóżek wolnych), a w Tomaszowie Lubelskim 5 (10 wolnych miejsc).

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

lolek 15.09.2021 11:03
a w sklepach parady bez maseczek...no bo i po co. gdzie sanepid?policja?

Reklama
olo 15.09.2021 11:17
zaszczep się i miej to gdzieś...antyszczepy chodzą bez masek to ich problem jak zachorują

Zamościanin 15.09.2021 12:37
A dlaczego podczas grypy nigdy nie panikowaliśmy tak jak teraz. Kto ma się zarazić to i tak chwyci z powietrza.

jki 15.09.2021 13:13
nie z powietrza tylko od bezmaskowca

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Rzeszów ma co godzinę pociąg w stronę Krakowa i dalej nie liczę regio. Więc jak dwa pojadą przez Mielec to napewno nikt że stolicy województwa nie bd poszkodowany . Chyba lepiej jechać ze Stalowej Woli do Krakowa o godzinę krócej niż przez Rzeszów. Te interwencję posła Webera są nielogiczne .Data dodania komentarza: 26.03.2025, 16:34Źródło komentarza: Z Hrubieszowa do Krakowa będą dwa pociągi... żaden przez RzeszówAutor komentarza: BóbrTreść komentarza: Może niech ujawnią ile i na jaką kwotę zapłacono odszkodowań na podstawie wyroków sądu pracy pracownikom zwolnionym przez Panią (podobno prawniczkę) niezgodnie z prawem i z jakich środków te odszkodowania wypłacono. Myślę nieśmiało, że z naszych podatków.Data dodania komentarza: 26.03.2025, 15:57Źródło komentarza: Wicestarosta hrubieszowski zarzucił protestującym kłamstwa. Związkowcy dali staroście 7 dniAutor komentarza: RafałTreść komentarza: Ksrg zwierzyniec najlepsza w całym województwie..brawo👏👏Data dodania komentarza: 26.03.2025, 15:24Źródło komentarza: Uchanie: 59-latek ranny po tym, jak skoda uderzyła w przepust i się przewróciłaAutor komentarza: GomoraTreść komentarza: Dlaczego PIS wycofał PATRIOTY NATO Z ZAMOŚCIA ,które miały bronić te okolice ???? to miało zapewnić BEZPIECZEŃSTWO mieszkańcom, czy mieli nas w dupie, czy PISowców obchodzi bezpieczeństwo Polaków ????Data dodania komentarza: 26.03.2025, 14:52Źródło komentarza: Tarcza Wschód za 10 miliardów! Co powstanie przy granicy? Zobacz zdjęciaAutor komentarza: Jarosław, JarosławTreść komentarza: Boję się go, przecież to przestępca ,tyle tylko, że Duda go ułaskawił.Data dodania komentarza: 26.03.2025, 14:42Źródło komentarza: Zamość: Nowe biuro europosła Mariusza Kamińskiego. "Dla wszystkich mieszkańców"Autor komentarza: AntynakrętowiecTreść komentarza: Pytanie jest proste. Kto to wymyślił? Jakiś , cwaniak wymyślił, przeforsował, jacyś debile poparli, o przepraszam nie debile, tylko łapownicy. Skoro to takie jest fantastyczne, to czemu nie można poznać z imienia i nazwiska pomysłodawców i tych którzy taki obornik przyklepali.Data dodania komentarza: 26.03.2025, 14:03Źródło komentarza: Wściekają nas nakrętki przymocowane do butelek. Wkrótce innych nie kupimy
Reklama