Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:26
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Nie spożywaj tych produktów! Mogą powodować zatrucia i nowotwory

Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat o zagrożeniu związanym z dwoma produktami spożywczymi. W jednej z kiełbas wykryto bakterie salmonelli. Suplementy diety zaś mają w składzie substancję zanieczyszczoną rakotwórczym tlenkiem etylenu. Sprawdź, czy masz w swoim domu wycofane z obrotu wyroby.
Nie spożywaj tych produktów! Mogą powodować zatrucia i nowotwory

Autor: iStock

Niebezpieczna metka tatarska

W jednej z partii surowej kiełbasy badanie Państwowej Inspekcji Sanitarnej potwierdziło obecność pałeczek salmonelli. Ich kontakt z organizmem może spowodować zatrucie objawiające się m.in. bólem brzucha, wymiotami, mdłościami i gorączką. W przypadku ich wystąpienia po spożyciu opisywanego wyrobu mięsnego należy skonsultować się z lekarzem. Poniżej informacje, które pomogą wytypować wadliwy produkt:

Produkt – Kiełbasa surowa metka tatarska, 170 g

Numer partii: 0211101071

Termin przydatności do spożycia: 01.12.2021

Producent: „PROSIACZEK” Sp. z o.o., Krąplewice 34, 86-131 Jeżewo, weterynaryjny numer identyfikacyjny 04140224


Graf.: GIS

Osoby, które zakupiły wyrób o powyższych parametrach powinny wstrzymać się od jego spożycia.

Tlenek etylenu w suplemencie diety

Kolejnym produktem sklasyfikowanym przez GIS, jako potencjalnie niebezpieczny jest preparat Floractin. Producent kapsułek samodzielnie wszczął procedurę wycofywania skażonej partii suplementu z obrotu, ponieważ wykryty w nim tlenek etylenu charakteryzuje się działaniem rakotwórczym. Może wywoływać również zmiany genetyczne wpływając negatywnie m.in. na rozwój płodu w łonie matki. Oto parametry dotyczące wadliwego towaru:

Nazwa produktu: Floractin kapsułki, opakowanie 20 kapsułek

Numer partii: 650220

Data minimalnej trwałości: 09.2022

Graf.: GIS

Osoby posiadające zanieczyszczony suplement proszone są o jego niespożywanie.

Konsumenci, którzy mają dodatkowe pytania, mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama