Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:53
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Mistrzostwa Świata w Belgradzie. Sypie się polska reprezentacja

W piątek zaczynają się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Belgrad może okazać się dla Polski medalowy, ale... nagle z listy startowej wypadły dwa poważne nazwiska.
Mistrzostwa Świata w Belgradzie. Sypie się polska reprezentacja

Autor: iStock

Wystarczy tylko wspomnieć, że w składzie mamy Ewę Swobodę, która przed dwoma tygodniami zapisała się w historii sportu jako 10. najszybsza kobieta świata. Na 60 metrów pobiegła w czasie 6,99 sekund, ustanawiając nowy rekord Polski. Do Belgradu wysyłamy także znakomitą pięcioboistkę Adriannę Sułek i Konrada Bukowieckiego. To nie byle kto, bo obecnie jest najdalej pchającym kulą Europejczykiem.

– Znamy nasze najważniejsze szanse medalowe. To dziewczyny indywidualnie i w sztafecie na 400 m, Bukowiecki w kuli, sprinterka Swoboda. Wszyscy jednak, którzy pojadą na mistrzostwa świata, mają jechać tam bez kompleksów i rywalizować. Liczymy na miłe niespodzianki – mówił Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy PZLA, kiedy sportowy związek prezentował skład polskiej reprezentacji.

Już wtedy było wiadomo, że nie wszyscy najlepsi polscy sportowcy będą walczyć o medale. Nie ma w reprezentacji tyczkarza Piotra Liska, który – mimo że mógł jechać – jednak zrezygnował. Uznał, że obecnie osiągane wyniki są poniżej oczekiwań. W Belgradzie zabraknie też medalisty olimpijskiego w biegu na 800 metrów Patryka Dobka, który przygotowuje się na okres letni.

Teraz okazuje się, że do grona nieobecnych dołączają kolejni sportowcy. Podczas ostatnich halowych mistrzostw świata Polki wywalczyły srebro w sztafecie 4 x 400 metrów. Teraz mogły powtórzyć ten sukces, ale w medalowym składzie zabraknie Anny Kiełbasińskiej.

Kiełbasińska w tym sezonie halowym czasem 51.10 poprawiła rekord Polski. Podczas zawodów w Toruniu ten rekord przeszedł na Justynę Święty-Ersetic (wynik 51.04).

Zawodniczka zachorowała na COVID-19. „Od tygodnia nie trenuję, a z czegoś takiego z pewnością nie da się biegać na najwyższym poziomie. Na pewno nie na takim, na jaki mnie było stać w tym sezonie” – ujawniła we wpisie internetowym. A dodajmy, że ma za sobą jeszcze niedawną kontuzję.

„Najpierw lekkie naderwanie mięśnia, gonienie z treningiem, żeby zdążyć na halowe mistrzostwa Polski, a teraz choroba. Zrobiło się trochę tego za dużo... a czasu za mało. Dlatego decyzja o rezygnacji z mistrzostw świata wydaje się być jedyną słuszna w tym momencie. Stawiam teraz na zdrowie i powolny powrót do treningów. Przede mną sezon letni pełen nowych szans, z których naprawdę chcę skorzystać” – poinformowała Kiełbasińska.

W Belgradzie zabraknie także Adama Kszczota, rekordzisty kraju w biegu na 800 metrów w hali. Belgrad miał być jego ostatnim występem. W wielkim stylu chciał zakończyć karierę.

„Z nieukrywaną przykrością ogłaszam, że nie wyjadę na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie 2022 i nie zakończę swojej kariery, tak jak chciałem, czyli na imprezie mistrzowskiej” – napisał w internecie Kszczot. Powodem rezygnacji nie jest COVID-19, a przynajmniej nie bezpośrednio. Sportowiec nie czuje się na siłach, żeby dobrze pobiec, po przyjęciu kolejnej dawki szczepionki.

Polski skład na Belgrad

Kobiety

60 m

  • Pia Skrzyszowska (KS AZS AWF Warszawa)
  • Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)

400 m, 4x400 m

  • Natalia Kaczmarek (KS AZS AWF Wrocław)
  • Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice)

800 m

  • Angelika Cichocka (SKLA Sopot)

60 m ppł

  • Klaudia Wojtunik (AZS Łódź)

Pięciobój

  • Adrianna Sułek (AZS UMCS Lublin)

4x400 m

  • Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz)
  • Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz)
  • Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków)

Mężczyźni

60 m

  • Adrian Brzeziński (MKL Toruń)
  • Przemysław Słowikowski (MKL Szczecin)

400 m, 4x400 m

  • Kajetan Duszyński (AZS Łódź)

1500 m

  • Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów)

60 m ppł.

  • Damian Czykier (KS Podlasie Białystok)
  • Jakub Szymański (SKLA Sopot)

Kula

  • Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn)
  • Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała)

4x400 m

  • Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS Vitoria Racibórz
  • Maksymilian Klepacki (KS Podlasie Białystok)
  • Jacek Majewski (AZS AWF Katowice)
  • Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź)
  • Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama