Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 00:03
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Biłgoraj: Szkoła po pandemii

Po długim okresie pandemii uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju powrócili do aktywności pozaszkolnej i z chęcią biorą udział w różnych wycieczkach o charakterze edukacyjnym i turystyczno-krajoznawczym. Licealiści wyjeżdżają do ośrodków akademickich, gdzie uczestniczą w zajęciach, wykładach, prezentacjach i pokazach, zwiedzają ciekawe zabytki i poznają atrakcyjne miejsca. Jeszcze w tym roku szkolnym planowane są wycieczki turystyczno-krajoznawcze m. in. w Bieszczady, w Pieniny, do Krakowa i Oświęcimia, do Lublina na Majdanek, a także wyjazdy zagraniczne do Grecji i Włoch.
Biłgoraj: Szkoła po pandemii
Do szkół powróciła normalność.

W ostatnim czasie, 10 oraz 13 maja 2022 roku, uczniowie klas medycznych uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Wykłady dla młodzieży pt. „Jak podawać leki dożylne? Czy każda żyła w organizmie człowieka jest do tego odpowiednia? – rodzaje dostępów naczyniowych” oraz „Jak oceniać skład ciała? Analiza składu ciała w praktyce” prowadzili dla licealistów pracownicy naukowi UM w Lublinie. Podczas pierwszego spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie wymagania należy spełnić, aby zostać pielęgniarką (pielęgniarzem), jaka jest specyfika pracy i zakres obowiązków osób wykonujących ten zawód oraz poznali m. in. profesjonalny sposób podawania leków dożylnych i rodzaje dostępów naczyniowych. Nabytą wiedzę chętni uczniowie mogli sprawdzić podczas ćwiczeń praktycznych na medycznych zestawach szkoleniowych. Młodzież miała okazję zobaczyć także krótki materiał instruktażowy prezentujący zabieg wprowadzenia cewnika przez naczynie krwionośne do centralnej żyły podczas operacji kardiochirurgicznej. Na kolejnym wykładzie licealiści dowiedzieli się, czym jest analiza składu ciała i w jakim celu jest wykonywana. Poznali też normy w analizie składu masy ciała oraz ich wpływ na zdrowie człowieka.

Po bardzo ciekawych zajęciach uczniowie odwiedzili Ogród Botaniczny UMCS, gdzie podziwiali bogactwo rodzimych i egzotycznych gatunków flory. W wiosennej scenerii przyroda prezentowała się zjawiskowo, rośliny zachwycały kolorami oraz zapachami, a piękna pogoda sprzyjała spacerom. Pobyt w Ogrodzie Botanicznym dostarczył licealistom niezapomnianych wrażeń.

Wycieczki do Lublina pogłębiły zainteresowania młodzieży z zakresu biologii i medycyny, a także korzystnie wpłynęły na integrację uczniów.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama