Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 15:40
Reklama
Reklama

PERŁY BIZNESU 2022: Pasza Rumi-Gold (Produkt Rok)

Vital-Zam jest producentem polskiego „złota żywieniowego”. Chodzi o paszę na bazie pszenicy, która jest tańsza od innych pasz, a jednocześnie wspomaga produkcję mleka u bydła mlecznego. Produkt śmiało może konkurować z soją sprowadzaną z Argentyny.
PERŁY BIZNESU 2022: Pasza Rumi-Gold (Produkt Rok)
Rumiane złoto (Rumi-Gold) jest produktem paszowym robionym na bazie pszenicy, z której odciągnięto skrobię i glukozę.

Prezentujemy państwu kolejnego kandydata w plebiscycie Perły Biznesu, w kategorii Produkt Roku. Rumiane złoto (Rumi-Gold) jest produktem paszowym robionym na bazie pszenicy, z której odciągnięto skrobię i glukozę. Syrop, który powstaje jest łączony z frakcją włóknistą, co sprawia, że produkt jest chętnie pobierany przez bydło.

– Odpowiednio ją zakiszamy i konfekcjonujemy, wówczas powstaje wilgotna kiszonka treściwa wolna od GMO. Poprzez dodatek kwasu propionowego oraz odpowiednich zakiszaczy jest produktem stabilnym, który nie będzie się psuł. 

Odpowiedni dobór składników powoduje, że otrzymujemy na wpół mokrą mieszankę, która może zastąpić w dużej części surowce lub pasze. W efekcie końcowym koszty żywienia krów oraz opasów są tańsze – mówi Konrad Gnutek, prezes Vital-zam Sp. z o.o., firmy mającej swoją siedzibę w Zamościu przy ul. K. Namysłowskiego 2.

Właściciel podkreśla, że rumiane złoto zawiera bardzo duże ilości białka oraz energii metabolicznej, a zarazem nie rujnuje portfela hodowcy, gdyż jest stosunkowo tani.

– Jesteśmy dumni, że udało się w końcu na bazie polskiego zboża stworzyć produkt, który w pewnym sensie konkuruje z soją sprowadzaną z Argentyny. A nie jeden hodowca, który stosuje nasze polskie Rumiane Złoto mówi, że przy jego podaniu, łańcuchy ledwo wytrzymują, bo tak chętnie zwierzęta do niego lgną. Innowacyjna formuła powoduje, że produkt nadaje się do wozu paszowego, jak też karmienia ze żłobu. Jedyny problem jaki zauważyliśmy, to hodowcy muszą kupować większe zbiorniki mleczne, gdyż niestety wzrasta też produkcja mleka średnia od krowy – dodaje Konrad Gnutek.

Zapowiada, że Vital-zam w najbliższym czasie zamierza uruchomić sprzedaż internetową Rumi-Gold, w wygodnych workach 25-kilogramowych.

– Jesteśmy przekonani, że mimo drastycznie rosnących cen i spadającej opłacalności produkcji mleka, tym produktem pomożemy hodowcy zwiększyć opłacalność i rentowność gospodarstw mlecznych – uważa

prezes Vital-zam.

Polecamy: Perły Biznesu już po raz piąty. Zapraszamy do udziału w naszym plebiscycie!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama