Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 01:37
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Czy na hulajnodze elektrycznej można przekroczyć prędkość? Taka próba słono kosztuje

Może się wydawać, że jadąc elektryczną hulajnogą, nie jest się narażonym na mandat za przekroczenie prędkości. To wielki błąd.
Czy na hulajnodze elektrycznej można przekroczyć prędkość? Taka próba słono kosztuje

Autor: iStock

Kilka słów wyjaśnienia. Zgodnie z przepisami, kierujący hulajnogą elektryczną nie może robić wszystkiego, co chce. Powinien jechać po drodze dla rowerów albo celowo wyznaczonym do tego pasie. Jeżeli nie ma takiej możliwości-- może poruszać się po jezdni. Trzecią opcją jest chodnik.
Ale trzeba pamiętać, że w każdej takiej sytuacji obowiązują limity prędkości.

  • droga dla rowerów – 20 km/h
  • jezdnia – 30 km/h
  • chodnik – prędkość zbliżona do prędkości pieszego czyli 6-7 km/h.

To oczywiście oznacza, że za przekroczenie limitów można zostać ukaranym. Pytanie jednak brzmi, czy do tego dochodzi? Czy policja łapie piratów na hulajnogach elektrycznych? Okazuje się, że tak.

Dowodem na to jest ostatnie wydarzenie z okolic Mińska Mazowieckiego. W gminie Halinów mundurowi zatrzymali 26-latka na hulajnodze. W ramach wykonywanych działań prowadzili m.in. kontrole przestrzegania ograniczeń prędkości, wykorzystując do tego jej laserowy miernik. W pewnym momencie w miejscowości Okuniew, na drodze wojewódzkiej nr 637, zauważyli zbliżającego się ze znaczną prędkością, kierującego elektryczną hulajnogą. Kiedy zmierzyli jego prędkość, urządzenie wskazało 73 km/h! To o 50 za dużo dla takiego kierującego w tym miejscu – informuje podkom. Marcin Zagórski z KPP w Mińsku Mazowieckim.

26-latek był przekonany, że może jechać tak szybko, jak inne pojazdy. Na ziemię sprowadził go dopiero mandat w wysokości 1,5 tys. zł.

To nie jedyny taki przypadek. W maju na ulicy Południowej w Grudziądzu policjanci także zauważyli szarżującego kierowcę jednośladu. Patrol akurat radarem samochody, ale urządzenie skierował na 21-latka na hulajnodze. Okazało się, że jechał 50 km/h, podczas gdy powinien maksymalnie 20km/h.

Mandat wyniósł 400 złotych.

Zwiększanie prędkości

Generalnie hulajnogi elektryczne mają firmowe ograniczenie prędkości. Ale mogą pędzić ponad limit, gdy np. jedzie się z górki. Dodatkowo istnieje możliwość zmodyfikowania oprogramowania pojazdu, i w taki sposób obejścia zabezpieczeń. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama