Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:18
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Biłgoraj: Śmieci z kodem kreskowym

W Biłgoraju funkcjonuje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych "LAMUSOWNIA''. Odpady tam oddają zarówno mieszkańcy miasta, jak i gminy Biłgoraj. Jedni muszą posiadać specjalne kody kreskowe, a drudzy – wystarczy, że podadzą nazwisko i adres zamieszkania.
Biłgoraj: Śmieci z kodem kreskowym
Kody można odebrać w Urzędzie Miasta.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych "LAMUSOWNIA'' zlokalizowany jest w Biłgoraju przy ul. Krzeszowskiej. Mieszkańcy miasta oraz gminy Biłgoraj, którzy chcą pozbyć się nadmiaru śmieci z domu czy podwórka mogą je tam bezpłatnie oddać. Warunek jest jeden. Muszą one być wyprodukowane przez osoby prywatne, a nie firmy. 

Od stycznia br. zmieniła się zasada dostarczania odpadów do "LAMUSOWNI" dla mieszkańców miasta Biłgoraja. Każdy mieszkaniec, który będzie chciał oddać odpady do PSZOK, musi posiadać naklejkę z indywidualnym kodem kreskowym. Bez kodu odpadów nie można przekazać. Kody kreskowe do właścicieli nieruchomości jednorodzinnych zostały dostarczone wraz z potwierdzeniem wpłaty. Natomiast kody kreskowe dla mieszkańców nieruchomości wielorodzinnych można odbierać u administratorów i zarządców nieruchomości. Dostępne są również można w Urzędzie Miasta Biłgoraja. Natomiast mieszkańcy gminy Biłgoraj odpady przekazują na dawnych zasadach. Podają zaledwie imię, nazwisko i adres. 

Różnice te zaniepokoiły Łukasza Praconia, radnego Rady Miasta Biłgoraja. – Jaka jest zasadność tych kodów kreskowych dla mieszkańców miasta, skoro mieszkańcy gminy Biłgoraj nie muszą ich posiadać. Mieszkańcy miasta czują się dyskryminowani, ponieważ aby taki kod uzyskać, muszą udać się do zarządcy bloku. Sam byłem świadkiem tego, że mieszkaniec Biłgoraja musiał posiadać kod, a mieszkaniec gminy podał imię i nazwisko – mówił. Proponował, aby uszczelnić system i wyprowadzić równe zasady dla wszystkich. 

Władze miasta problemu nie widzą. Wręcz przeciwnie. Z funkcjonowania systemu opartego na kodach kreskowych są bardzo zadowoleni. – To jeden z pierwszych i najbardziej sensownych kroków w celu ucywilizowania obrotów odpadami na PSZOK -– komentuje Jarosław Bondyra, zastępca burmistrza Biłgoraja. Dodaje, że system sprawdza się i nie można mówić o żadnej dyskryminacji mieszkańców miasta w stosunku do mieszkańców gminy. 

Zastępca burmistrza wyjaśnia, że wprowadzenie kodów kreskowych spowodowało zmniejszenie ilości odpadów od mieszkańców miasta. Dodaje, że nie ma ograniczenia w ilości oddawanych odpadów. Każdy może oddać taką ilość odpadów, jaką potrzebuje. Wyjaśnia, że gmina Biłgoraj płaci za śmieci oddane przez swoich mieszkańców. Dzięki temu systemowi został ograniczony proceder wywożenia śmieci przez nieuczciwych przedsiębiorców. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama