W 2021 r. był koordynatorem trzech projektów międzynarodowych realizowanych stacjonarnie, w których udział wzięło łącznie 89 młodych osób z Polski, Chorwacji, Bułgarii, Litwy, Węgier, Rumunii, Słowacji i Ukrainy. Ich realizacja była bardzo trudnym zadaniem i dużym wyzwaniem ze względu na liczne ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Wyniki projektów przyczyniły się do rozwoju młodych osób z mniejszymi szansami na Lubelszczyźnie w trudnym czasie pandemii.
Stowarzyszenie Heureka Generator, której prezesem jest Andrzej Smyk, jest partnerem wielu projektów realizowanych poza granicami Polski. Do tej pory udział w nich wzięło ponad 300 młodych osób z mniejszymi szansami.
W 2021 r. rozbudowana została strona internetowa lekcjezywejhistorii.pl i kanał YouTube, na których umieszczane są „Lekcje żywej historii” z zamojskimi seniorami. Lekcje opracowywane są w języku polskim i angielskim, by dotrzeć również do odbiorców za granicą. Do tej pory materiały wideo zostały wyświetlone już prawie 9 tys. razy, a strona została odwiedzona 5 tys. razy. Lekcje promują historię Zamojszczyzny, pozwalają aktywnie działać seniorom, a młodzieży z mniejszymi szansami stwarzają szansę rozwoju kompetencji na wielu poziomach.
Andrzej Smyk w swojej działalności edukacyjnej od wielu lat propaguje gry teatralne i debaty oksfordzkie jako metody rozwijające kompetencje młodych ludzi. W 2021 r. zorganizowane zostały cztery gry teatralne, w których udział wzięło łącznie ponad 100 młodych osób i trzy debaty, w których udział wzięło łącznie 70 osób.
W roku 2021 Andrzej Smyk koordynował prace nad polsko-angielską publikacją „Projekty nie spadają z nieba”. Przeznaczona jest ona dla pracowników młodzieżowych, koordynatorów projektów i młodych liderów. Publikacja opisuje jak prawidłowo i efektywnie angażować młode osoby w projekty młodzieżowe, by jak najwięcej na tym zyskały.
Napisz komentarz
Komentarze