Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 16:39
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

PERŁY BIZNESU 2022: Andrzej Smyk (Dobroczyńca Roku)

Andrzej Smyk od początku swojej pracy współdziałał z wieloma europejskimi organizacjami, które zajmowały się problematyką osób z mniejszymi szansami, wykluczonymi członkami społeczności lokalnej i ich potrzebami. Obecnie jest prezesem zamojskiego stowarzyszenia Heureka Generator, którego misją jest działanie na rzecz osób z mniejszymi szansami.
PERŁY BIZNESU 2022: Andrzej Smyk (Dobroczyńca Roku)
Andrzej Smyk w swojej działalności edukacyjnej od wielu lat propaguje gry teatralne i debaty oksfordzkie jako metody rozwijające kompetencje młodych ludzi.

W 2021 r. był koordynatorem trzech projektów międzynarodowych realizowanych stacjonarnie, w których udział wzięło łącznie 89 młodych osób z Polski, Chorwacji, Bułgarii, Litwy, Węgier, Rumunii, Słowacji i Ukrainy. Ich realizacja była bardzo trudnym zadaniem i dużym wyzwaniem ze względu na liczne ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Wyniki projektów przyczyniły się do rozwoju młodych osób z mniejszymi szansami na Lubelszczyźnie w trudnym czasie pandemii.

Stowarzyszenie Heureka Generator, której prezesem jest Andrzej Smyk, jest partnerem wielu projektów realizowanych poza granicami Polski. Do tej pory udział w nich wzięło ponad 300 młodych osób z mniejszymi szansami.

W 2021 r. rozbudowana została strona internetowa lekcjezywejhistorii.pl i kanał YouTube, na których umieszczane są „Lekcje żywej historii” z zamojskimi seniorami. Lekcje opracowywane są w języku polskim i angielskim, by dotrzeć również do odbiorców za granicą. Do tej pory materiały wideo zostały wyświetlone już prawie 9 tys. razy, a strona została odwiedzona 5 tys. razy. Lekcje promują historię Zamojszczyzny, pozwalają aktywnie działać seniorom, a młodzieży z mniejszymi szansami stwarzają szansę rozwoju kompetencji na wielu poziomach.

Andrzej Smyk w swojej działalności edukacyjnej od wielu lat propaguje gry teatralne i debaty oksfordzkie jako metody rozwijające kompetencje młodych ludzi. W 2021 r. zorganizowane zostały cztery gry teatralne, w których udział wzięło łącznie ponad 100 młodych osób i trzy debaty, w których udział wzięło łącznie 70 osób.

W roku 2021 Andrzej Smyk koordynował prace nad polsko-angielską publikacją „Projekty nie spadają z nieba”. Przeznaczona jest ona dla pracowników młodzieżowych, koordynatorów projektów i młodych liderów. Publikacja opisuje jak prawidłowo i efektywnie angażować młode osoby w projekty młodzieżowe, by jak najwięcej na tym zyskały.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama