Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 22:18
Reklama Baner reklamowy A1, Namysłowiacy
Reklama

Tarnogród: Kto płaci za uchodźców?

Szósty miesiąc trwa wojna w Ukrainie. Wielu uchodźców wciąż przebywa na terenie naszego powiatu, a mieszkańcy zaczynają się zastanawiać, kto finansuje ich pobyt.
Tarnogród: Kto płaci za uchodźców?
Samorząd Tarnogrodu zaangażował się w pomoc uchodźcom. Poza transportami darów w miasteczku powstał punkt dla uchodźców.

Autor: Fot. UM Tarnogród

Niemal od pierwszych dni rosyjskiej agresji na naszych wschodnich sąsiadów w budynku byłego tarnogrodzkiego gimnazjum, przy ul. Kościelnej 12, powstał punkt zakwaterowania dla uchodźców. Swoje miejsce może tam znaleźć nawet kilkadziesiąt osób uciekających przed wojną. W przygotowanie miejsca zaangażował się nie tylko miejscowy samorząd, ale również mieszkańcy - strażacy, koła gospodyń wiejskich i harcerze. Wszyscy chcieli pomóc uchodźcom. 

Punkt funkcjonuje już szósty miesiąc. Coraz więcej mieszkańców gminy Tarnogród zastanawia się z jakich środków jest on finansowany. Burmistrz zapewnia, że gmina do jego funkcjonowania nie dopłaca ani złotówki. – My do tego nie dokładamy. Wszystkie prace remontowe, zakupy i wynagrodzenie osób zarządzających punktem opłacane są ze środków w 100% zabezpieczonych przez państwo – mówi Paweł Dec. Dodaje, że samorząd otrzymuje pieniądze na każdą osobę przebywającą w punkcie – 40 zł dziennie. – Wystarcza na wszystko. Część środków zwracamy, bo ich nie wydatkujemy. Są to pieniądze publiczne. Podkreślam jednak, że nie gminne. Wszystko wydatkowane jest rozsądnie – przekonuje.

W tarnogrodzkim punkcie obecnie zakwaterowanych jest 60 osób. Docelowo może być to nawet 80. Są to głównie kobiety z dziećmi. Mężczyzn było zaledwie kilku, w podeszłym wieku. – Przebywają u nas praktycznie te same osoby od wielu tygodni, a nawet miesięcy. Do wielu osób dojeżdżają rodziny z wiosek i miast ogarniętych wojną - mówi. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ja 04.08.2022 16:16
Utrzymanie tych przesiedleńców w 100% opłaca panstwoCzyli kto?Czyli my!

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wtedy byłTreść komentarza: A cóż to był za ,,styl" ?Data dodania komentarza: 2.11.2024, 04:28Źródło komentarza: Gm. Zamość: Z roweru do więzienia. Spędzi tam rokAutor komentarza: WkwionyTreść komentarza: Chyba zmusić a nie zachęcić, nazywajcie rzeczy po imieniu.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 21:10Źródło komentarza: Kierowców czekają kolejne opłaty. Trzy w jednej. To już pewneAutor komentarza: 800plus od 3 latTreść komentarza: To 800plus powinno być przyznawane dopiero od 3 lat dziecka i do ukończenia przez dziecko 24 lata tak żeby miało na studia a nie od urodzenia Bo od urodzenia i tak jest dużo pieniędzy na dziecko jak ktoś pracował przez rok bierze 100 procent wypłaty a kto nie to przez rok bierze tysiąca.i odrazu 800plus.a później po roku swiadczenie opiekuncze po tysiącu na rok albo po 500na dwa lata także tych świadczeń i pieniędzy i tak jest za dużo na takie małe dziecko a później jakby te pieniądze chociaż po części się przydały dla 18 latków to juz niema.nic nawet 800plus do 18tu lat a dopiero wtedy zaczynają się duże wydatki studiaData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:51Źródło komentarza: Co dalej z 800 plus? Jest decyzja w sprawie przyszłości świadczeniaAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: łgarstwaData dodania komentarza: 1.11.2024, 10:37Źródło komentarza: PIŁKARSKA IV LIGA: Dwa gole z karnegoAutor komentarza: asdasTreść komentarza: Śmieć i potencjalny morderca!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:18Źródło komentarza: 28-latek z gm. Szczebrzeszyn kompletnie pijany kierował ciężarówką. Nie wyrobił się na zakręcieAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Aleja wstydu zasłużonych jest na cmentarzu wojskowym w pierwszym rzędzie .Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:05Źródło komentarza: Żegnamy znanych i zasłużonych zmarłych z powiatu hrubieszowskiego
Reklama