W kategorii rękodzieło można było pochwalić się pięcioma dowolnymi pracami. Do przeglądu zgłosiło 26 osób, a kategoria została podzielona na twórczość tradycyjną i współczesną.
W twórczości tradycyjnej pierwsze miejsce komisja przyznała Jadwidze Bujnowskiej za wyszywane obrusy i serwety, drugie otrzymała Józefina Tatara za szydełkową parasolkę, a trzecie Maria Jarosławska za serwety szydełkowe.
W twórczości współczesnej pierwsze miejsce zajęła Magdalena Węgorowska za makramy, drugie Małgorzata Kłapouchy za serię obrazów, a trzecie panie z KGW Szopinek (gm. Zamość) za zestaw prac.
W kategorii kulinaria, do której zgłosiło się 11 zespołów, należało przygotować dowolną zupę i tartę oraz dekorację swojego stoiska. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęły panie z KGW „Swojaki” z Tarzymiech Trzecich (gm. Izbica) za zupę koperkową zakraszoną z kluskami spod... pachy i za staropolską tartę cebulową. Drugie miejsce – za zupę-krem pomidorowo-paprykowy i tartę kurczakowo-szpinakową – zajęły panie z KGW Ruskie Piaski (gm. Nielisz), a trzecie zajęło KGW Stary Zamość za rosół z bażanta ze swojskimi kluskami na kaczych jajach i tartę na cieście orzechowym z gruszkami w białym winie.
W ostatniej kategorii należało przygotować dwa utwory o tematyce ludowej i biesiadnej. Do przeglądu zgłosiło się 10 zespołów śpiewaczych. Pierwsze miejsce wyśpiewał zespół Udryczanki z Udrycz (gm. Stary Zamość), drugie zespół Górzanki z Gozdowa (gm. Werbkowice), a trzecie Chór Moderato z Nielisza.
Zwycięzcy otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe, pozostali nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Urząd Gminy w Starym Zamościu.
Napisz komentarz
Komentarze