Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 04:30
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Tomaszów Lubelski ma czerwone pojemniki na elektrośmieci. Są w pięciu lokalizacjach

Z suszarką do włosów czy tosterem, który przestał działać, tomaszowianin nie musi już jechać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Takie mniejsze elektrośmieci może spokojnie wyrzucić do najbliższego czerwonego pojemnika. W Tomaszowie Lubelskim jest ich pięć.
Tomaszów Lubelski ma czerwone pojemniki na elektrośmieci. Są w pięciu lokalizacjach
Do czerwonego pojemnika można wrzucić niewielkie, zepsute urządzenia elektryczne. W Tomaszowie Lubelskim pojemniki są w pięciu miejscach.

Tomaszów Lubelski dołączył właśnie do projektu Elektryczne Śmieci (jest realizowany wspólnie z Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AURAEKO, MB Recycling oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko), w ramach którego w miejscach, gdzie są największe skupiska ludzi, ustawiono czerwone pojemniki na niedziałające urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Takich pojemników w mieście pojawiło się pięć. Większość z nich jest przy blokowiskach: przy ul. Traugutta pomiędzy blokiem nr 12 a Zielonym Rynkiem, ul. Kopernika 4 – pomiędzy blokiem a Szkołą Podstawową nr 1, ul. Jana Pawła II 13 – przy altanie śmietnikowej, ul. Rejtana 6 – przy altanie śmietnikowej. Jeden pojemnik postawiono na parkingu przy kościele pw. św. Józefa przy ul. Paderewskiego.

Do pojemników można wrzucać niesprawne urządzenia, ale tylko te mniejsze (mieszczące się w wymiarach 40 x 50 x 20 cm), a więc: odkurzacze, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, sprzęt wentylujący, żelazka, tostery, czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, kalkulatory, odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, elektryczne lub elektroniczne zabawki, sprzęt sportowy, czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, małogabarytowe wyroby medyczne, mały sprzęt ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi, telefony komórkowe, GPS, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste, drukarki, telefony, baterie, tonery.

To bardzo duże ułatwienie, bo nie trzeba z każdą małą rzeczą fatygować się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ( ul. Petera 65). Bez zmian jednak, lodówki, pralki czy telewizor, który przestał działać, tomaszowianie mają odwozić właśnie tam.

Tomaszów Lubelski nie jest jedynym miastem w okolicy, który skorzystał z takiego rozwiązania dla wygody mieszkańców. Pojemniki na elektrośmieci są też w Zamościu i Hrubieszowie. W całej Polsce jest ich już ponad 1000. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama