Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 14:22
Reklama
Reklama

Hrubieszów: Statuetka króla Jagiełły dla lekkoatletki

W tym roku Statuetkę Króla Władysława Jagiełły otrzyma Małgorzata Muzyczuk, lekkoatletka, zdobywczyni wielu medali i tytułów podczas prestiżowych zawodów sportowych w Polsce i poza granicami, laureatka wielu plebiscytów sportowych. Uroczystości zaplanowano na 21 grudnia, podczas najbliższych obrad Rady Miejskiej Hrubieszowa.
Hrubieszów: Statuetka króla Jagiełły dla lekkoatletki
Małgorzata Muzyczuk jest kolejną laureatką Statuetki Króla Władysława Jagiełły, nagrody przyznawanej instytucjom i ludziom zasłużonym dla rozwoju i promocji Hrubieszowa.

Małgorzata Muzyczuk (60 l.) jest rodowitą hrubieszowianką. Ukończyła tamtejszą Szkołę Podstawową nr 2 i Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończyła wiele kursów instruktorskich, zdobyła także uprawnienia sędziego lekkiej atletyki. Jest nauczycielem dyplomowanym.

Już jako uczennica szkoły podstawowej zaczęła uczęszczać na sportowe zajęcia pozalekcyjne, a następnie trenowała w sekcji lekkoatletycznej Unii Hrubieszów pod okiem trenera Marka Kitlińskiego. Szybko zaczęła osiągać wyniki na miarę rekordów powiatu hrubieszowskiego i ówczesnego województwa zamojskiego. W barwach Unii wielokrotnie kwalifikowała się do Mistrzostw Polski Juniorek. Zdobyła złoty medal w biegu na 400 m przez płotki i srebrny na dystansie 400 m.

Po ukończeniu Studium Pedagogicznego w Lublinie uczyła różnych przedmiotów w szkołach podstawowych w Dąbrowie, Brodzicy i w Szpikołosach. Przygotowywała uczniów do zawodów sportowych, wielu z nich wywalczyło miejsca na podium. W 1986 r. rozpoczęła pracę w szkole rolniczej w Hrubieszowie. Tam prowadziła zajęcia sportowe w klasach, pobliskim parku i na stadionie Unii. Organizowała spotkania ze znanymi sportowcami związanymi z hrubieszowskim sportem: Rafałem Fedaczyńskim, Arturem Kernem, trenerem Markiem Kitlińskim.

W Unii Hrubieszów prowadziła grupę lekkoatletyczną. Na jej zajęcia przychodziło sporo dzieci i młodzieży. Podopieczni Małgorzaty Muzyczuk podczas finałów ogólnopolskich zawodów wielokrotnie stawali na najwyższym podium.

Małgorzata Muzyczuk jest aktualną rekordzistką województwa lubelskiego w biegu na 100 km po ulicy i na tym samym dystansie w biegu górskim. Trzykrotnie startowała w Supermaratonie (100 km) w ramach Pucharu Europy, 20 razy pokonała maraton w kraju i poza granicami. Była pierwszą osobą z Hrubieszowa, która zdobyła krajową „Koronę Maratonów. Jest również wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Nauczycielek. Za pracę i działalność społeczną wielokrotnie była odznaczana np.: Srebrnym Krzyżem Zasługi. Była laureatka wielu plebiscytów na najlepszych sportowców i trenerów Zamojszczyzny.

"Przyznanie statuetki Króla Władysława Jagiełły wynagrodzi Małgorzacie Muzyczuk czas poświęcony na promocję zdrowego stylu życia, Hrubieszowa i tutejszego klubu sportowego. Małgorzata Muzyczuk była i jest wizytówką naszego miasta, powiatu, województwa lubelskiego, klubu sportowego Unia Hrubieszów, w pełni zasługuje na to wyróżnienie – we wniosku o przyznanie statuetki Króla Władysława Jagiełły Małgorzacie Muzyczuk napisała prezes MKS Unia Hrubieszów Wioletta Krawczuk.

Nagroda im. Jagiełły

Nagrodę im. Władysława Jagiełły ustanowiono w 2000 r. Jest ona przyznawana instytucjom i ludziom zasłużonym dla rozwoju i promocji Hrubieszowa. Laureaci otrzymują statuetkę Króla Władysława Jagiełły i nagrodę pieniężną w wysokości 1,5 tys. zł. Do tej pory tę nagrodę otrzymało 27 osób i 7 instytucji. Od 2000 r. do tej pory statuetką nagrodzono: prof. Jerzego Buzka, prof. Wiktora Zina, prof. Andrzeja Kokowskiego, ks. dziekana Kazimierza Gawlika, ks. bpa Sławoja Leszka Głódzia, ks. bpa prof. Jana Śrutwę, ks. płk. Andrzeja Puzona, Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, Miejską Bibliotekę Publiczną, Jerzego Krzyżewskiego, Alfreda Przybysza, Stanisławę Burdę, Marka Kitlińskiego, Grażynę Temporowicz, Leszka Opałę, Romana Gumielę, Rafała Fedaczyńskiego, dc. dra Jana Gurbę, ks. Stanisława Chomicza, ks. Waldemara Malinowskiego, ks. Tadeusza Pajurka, Stanisława Bodesa, Andrzeja Kulczyńskiego, Shaloma Omri, Ewę Mizdal, Henryka Lebiedowicza, zespół „Lechici”, 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy, Muzeum im. ks. Stanisława Staszica, Hrubieszowskie Towarzystwo Muzyczne, Antoniego Czerniaka, Jacka Łacińskiego i Hrubieszowski Dom Kultury oraz rok temu Artura Kerna.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wtedy byłTreść komentarza: A cóż to był za ,,styl" ?Data dodania komentarza: 2.11.2024, 04:28Źródło komentarza: Gm. Zamość: Z roweru do więzienia. Spędzi tam rokAutor komentarza: WkwionyTreść komentarza: Chyba zmusić a nie zachęcić, nazywajcie rzeczy po imieniu.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 21:10Źródło komentarza: Kierowców czekają kolejne opłaty. Trzy w jednej. To już pewneAutor komentarza: 800plus od 3 latTreść komentarza: To 800plus powinno być przyznawane dopiero od 3 lat dziecka i do ukończenia przez dziecko 24 lata tak żeby miało na studia a nie od urodzenia Bo od urodzenia i tak jest dużo pieniędzy na dziecko jak ktoś pracował przez rok bierze 100 procent wypłaty a kto nie to przez rok bierze tysiąca.i odrazu 800plus.a później po roku swiadczenie opiekuncze po tysiącu na rok albo po 500na dwa lata także tych świadczeń i pieniędzy i tak jest za dużo na takie małe dziecko a później jakby te pieniądze chociaż po części się przydały dla 18 latków to juz niema.nic nawet 800plus do 18tu lat a dopiero wtedy zaczynają się duże wydatki studiaData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:51Źródło komentarza: Co dalej z 800 plus? Jest decyzja w sprawie przyszłości świadczeniaAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: łgarstwaData dodania komentarza: 1.11.2024, 10:37Źródło komentarza: PIŁKARSKA IV LIGA: Dwa gole z karnegoAutor komentarza: asdasTreść komentarza: Śmieć i potencjalny morderca!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:18Źródło komentarza: 28-latek z gm. Szczebrzeszyn kompletnie pijany kierował ciężarówką. Nie wyrobił się na zakręcieAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Aleja wstydu zasłużonych jest na cmentarzu wojskowym w pierwszym rzędzie .Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:05Źródło komentarza: Żegnamy znanych i zasłużonych zmarłych z powiatu hrubieszowskiego
Reklama