Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 19:46
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Jak ferie spędziły dzieci z powiatu tomaszowskiego? Z wójtem, na gotowaniu, w teatrze [ZDJĘCIA]

Gminy, ośrodki kultury z powiatu tomaszowskiego zadbały o to, by młodsi mieszkańcy nie nudzili się podczas ferii.
Jak ferie spędziły dzieci z powiatu tomaszowskiego? Z wójtem, na gotowaniu, w teatrze [ZDJĘCIA]
W Samorządowym Ośrodku Kultury w Jarczowie na koniec ferii była zabawa karnawałowa.

Autor: SOK Jarczów

Razem z pracownikami Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lubyczy Królewskiej dzieci, które zostały zapisane na ferie, były na jednodniowej wycieczce w Lublinie. Zwiedziły miasto, a w Teatrze im. H. Ch. Andersena obejrzały spektakl zatytułowany „Dziób w dziób”. Kilka dni wcześniej spędziły, biorąc udział m.in. w warsztatach teatralnych, które bardzo przypadły im do gustu. Nie obyło się jak to w karnawale, bez Balu Maskowego u Kopciuszka.

Na Balu u Kopciuszka gościł także burmistrz Marek Łuszczyński.

Wyjazdy, gry i bale

W Łaszczowie dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury dzieciaki także mogły zetknąć się ze sztuką teatralną. Obejrzały dwa przedstawienia: „Misia Tulisia” oraz „Złośliwości jej królewskiej mości”. A ponadto brały udział w zajęciach kreatywnych, taneczno-ruchowych, grach. Przed Dniem Babci i Dziadka zrobiły jeszcze laurki.

W GOK-u w Łaszczowie dzieci oglądały spektakle. 

Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach i Dom Kultury w Wożuczynie-Cukrowni również zorganizowały dzieciom ferie bez komputera. Ich uczestnicy robili papierowe gwiazdy, brali udział w wielu zabawach, konkursach, zagadkach, wyścigach. Jednego dnia pojechali do parku trampolin w Zamościu. A na koniec ferii bawili się na balu karnawałowym. 

Gmina Rachanie zorganizowała dzieciom  m.in. wyjazd na trampoliny. 

W gminie Ulhówek były „Ferie z wójtem”. Wójt Łukasz Kłębek towarzyszył dzieciakom, które przyszły skorzystać z przygotowanych atrakcji. Grał z nimi w gry i zachęcał do zabawy. A było na czym się bawić. Na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ulhówku rozstawiono dmuchaną zjeżdżalnię, stoły do tenisa, cymbergaja, piłkarzyki. Na zakończenie ferii był seans filmowy dla małych i dużych i dla każdego popcorn i wata cukrowa.

W gminie Ulhówek odpoczynek zorganizowano pod hasłem 'Ferie z wójtem". Na zdjeciu wójt Łukasz Kłębek gra z dziećmi. 

Młodsi mieszkańcy gminy Tomaszów Lubelski też nie mogli narzekać na nudę. Zajęcia dla nich poprowadzili pracownicy ośrodków kultury w Podhorcach i Majdanie Górnym i gminnej biblioteki. Było wiele zabaw i kreatywnych warsztatów, a nawet turniej unihokeja. Wyjazd do kina do Zamościa, bo przypomnijmy kino w Tomaszowie cały czas jej w remoncie, a dodatkową atrakcją była tradycyjna zabawa choinkowa. Zorganizowały ją, przy współpracy z GOK-iem, w świetlicy wiejskiej w Ulowie członkinie miejscowego KGW. Przygotowały piękną dekorację i poczęstunek. Była muzyka, dyskotekowe światła i świetni animatorzy z Hulaj Duszo.

Dzieciom z gminy Tomaszów Lubelski podczas robienia pizzy towarzyszyła wójt Marzena Czubaj-Gancarz.

Ostatni dzień zimowego wypoczynku pod znakiem zabawy karnawałowej upłynął również dzieciom z gminy Jarczów. Wcześniej W Samorządowym Ośrodku Kultury odbywały się dla nich „Bajkowe ferie z kulturą”. Obiady dla uczniów każdego dnia przygotowywały panie z KGW Jarczów. Gospodynie dostały podziękowania za taką pomoc od wójta Tomasza Tyrki, a dzieciaki, które zechciały pędzić ferie w SOK-u, a nie w domu drobne upominki.

Na sportowo

Największą ofertę na ferie przygotowało dla uczniów miasto Tomaszów Lubelski. Nie mogło zabraknąć sportowego akcentu. W dniach 16-18 stycznia w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Lubelskim odbyły się rozgrywki w ramach XX Halowego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych o Puchar Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski.

W rozgrywkach udział wzięło 29 drużyn, łącznie 225 uczestników, którzy pod czujnym okiem sędziów – Artura Beńko i Artura Jaremko – rozegrali 71 spotkań.

I międzynarodowo

Kto wolał spokojniej spędzać wolne, mógł skorzystać z programu przygotowanego przez Muzeum Regionalne im. J. Petera lub Miejską Bibliotekę Publiczną. 

MBP prowadziła w pierwszym tygodniu zajęcia dla tomaszowian. W drugim tygodniu zaprosiła do siebie także dzieci uchodźców z Ukrainy. Chętnych nie brakowało. Zajęcia odbywały się już w ramach programu „Różni. Ważni. Równi”, na realizację którego biblioteka pozyskała dofinansowanie, a także roboty do programowania, tablety i laptopy, które dotrą niebawem.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.

 Z tego programu, który potrwa do czerwca, skorzystają nie tylko dzieci, ale i dorośli, bo zakłada on naukę języka polskiego dla Ukraińców. Sprzęt zostanie już na wyposażeniu biblioteki.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama