Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 05:10
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Porozmawiajmy o naszym Roztoczu” - spotkanie z twórcami filmu „Dzień i Noc”

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ wraz z członkami Szkolnego Klubu Filmowego 8 lutego mieli przyjemność spotkać się z reżyserami eksperymentalnego narracyjnie filmu „Dzień i Noc” – Katarzyną Machałek i Łukaszem Machowskim, którzy realizują projekty artystyczne na całym świecie, w tym w Nowym Jorku, Finlandii czy w Chinach. Tym razem „powrócili do korzeni” i prezentowali przed biłgorajską publicznością fabularno-dokumentalny obraz filmowy o dawnych zwyczajach, bogatej kulturze regionu i przyjaźni kobiet z Roztocza.
Biłgoraj: Porozmawiajmy o naszym Roztoczu” - spotkanie z twórcami filmu „Dzień i Noc”

Przed projekcją w sali kinowej BCK Natalia Pawełko, Natalia Samulak, Miłosz Stelmach  i Maciej Bukarewicz profesjonalnie prowadzili rozmowę z twórcami o pracy nad filmem, nagrodach filmowych, projektach kinowych i wystawach malarskich oraz planach na przyszłość młodych reżyserów. Zebrani na sali z uwagą wysłuchali interpretacji autorskiej filmu, która pomogła zrozumieć trudniejsze zagadnienia przedstawione w obrazie filmowym. Ponadto miłą atmosferę podkreślał fakt, że pani Katarzyna Machałek jest absolwentką I LO im. ONZ i wspominała czas spędzony w szkole, pozdrowiła swoich nauczycieli. 

Po spotkaniu odbyła się projekcja filmu, który wywołał różnorodne emocje. Zachwycały krajobrazy naszego Roztocza, piękne kadry, zbliżenia i obrazy panoramiczne w świetle dnia i przy blaskach księżyca. Zaciekawienie, a czasem niepokój budziły dawne zwyczaje i zabobony. Optymizmem napawały: pokazana w filmie siła przyjaźni bohaterek filmu, która przetrwała lata i utrzymuje się nadal dzięki pasji do muzyki i śpiewu oraz silna wiara, która pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile.

Widzowie odnajdowali w filmie znajome miejsca, rozpoznawali znane postacie, z uwagą śledzili grę aktorów i autentycznych postaci, którzy naturalnie odgrywali swoje role. Film wywołał poruszenie, zatem spełnił oczekiwania twórców. 

Po projekcji uczniowie ze Szkolnego Klubu Filmowego zaprosili gości do wspólnego zdjęcia. W imieniu młodzieży i nauczycieli licealiści życzyli pani Katarzynie Machałek i panu Łukaszowi Machowskiemu wielu kolejnych sukcesów, nagród dla filmu o naszym regionie oraz równie ciekawych projektów.

Spotkanie przygotowali uczniowie kl. III D oraz opiekunowie ze SKF: Barbara Chołyst i pani Alina Dzido.

                                                                                            



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama