W imieniu organizatorów przybyłe panie witał Marek Majewski, dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. – Powszechnie wiadomo jest, że każda kobieta chce być kochana i doceniana, wtedy staje się jeszcze piękniejsza i czuje się potrzebna. Taka jest istota natury płci pięknej. My mężczyźni nie zdajemy sobie sprawy, że życie codzienne bez was, kochane kobiety byłoby puste i bezsensowne – podkreślił. Dodał, że spotkanie to jest symbolicznym uznaniem kobiecej wyjątkowości.
Życzenia paniom składał Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Czym świat byłby bez kobiet? Świat były smutny i niepełny, dlatego dziś składamy Paniom serdeczne i piękne życzenia, Dziękujemy za to, że jesteście, za to, że nas wspieracie i jesteście na co dzień uśmiechnięte i radosne. Dziękujemy i doceniamy jak wielki jest wasz wkład w życie powiatu biłgorajskiego i cały świat – mówił. Życzył kobietom wszystkiego co najlepsze – wiele radości, miłości, uśmiechu na co dzień. Dodał, że kobiety w powicie biłgorajskim są wyjątkowe.
Do życzeń przyłączył się Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski. – Dziękuje wam za to co robicie, za to jakie jesteście. Dziękuję, że inspirujecie mężczyzn do działania, podpowiadacie i pokazujecie drogę. Jesteście ostoją wszystkich wartości, które są w życiu najważniejsze – mówił. Z okazji święta życzył zdrowia, szczęścia, pomyślności. – Życzę, abyście były zawsze szczęśliwe i zawsze uśmiechnięte, aby w waszym życiu nie było żadnych trosk i zmartwień – dodał.
Następnie koncert dał zespół "Zawierucha" z Młodzieżowego Domu Kultury. Tworzy go młodzież, która spotyka się na zajęciach doskonaląc swoje umiejętności instrumentalne i wokalne. Podczas, gdy zespół występował każda z Pań z rąk starosty, wicemarszałka, członka Zarządu Powiatu Andrzej Łagożnego oraz radnych Rady Powiatu i pracowników Starostwa Powiatowego otrzymała róże i czekoladki.
Następnie na scenie pojawili się członkowie Grupy Folklorystycznej "Pokolenia", którzy zaprezentowali polskie stroje ludowe. Natomiast założycielka zespołu Anna Iskra przeprowadziła wykład o estetyce stroju ludowego. Wyraziła ona podziw dla mieszkanek powiatu biłgorajskiego. – Chylę przed wami czoła. To dzięki waszej zaradności i aktywności nie objedzie się żadna impreza gminna. To wy jesteście siłą napędową w swoich społecznościach lokalnych. To dzięki waszej aktywności dzieje się to co najlepsze – mówiła. Zaznaczyła, że ze względu na to, że kobiety są wyjątkowe, wymagają wyjątkowej oprawy szczególnie gdy występują na scenie. Podkreśliła, że strój sceniczny daje odbiorcy informację o występującym i powinien być uszyty na miarę i dopasowany do okoliczności. Podczas gdy członkowie grupy prezentowali poszczególne stroje, Anna Iska mówiła jak nosić stój ludowy oraz co symbolizują jego poszczególne elementy. – Są dwie tezy które nie są do siebie w sprzeczności: "nie szata zdobi człowieka" i "jak cię widzą tak cię piszą". Nie każdy kto ma bogaty strój jest mędrcem, ale nie każdy kto ma ubogi strój jest głupcem. Ale jak cię widza tak cię piszą odnosi się do wszystkich, którzy są na scenie i pełnią funkcje publiczne – dodała.
Na zakończenie koncert dał zespół "Krążałka". Do dyspozycji Pań był także kącik kawowy, a na zakończenie przygotowany został wspólny poczęstunek. Był to czas na rozmowy i integrację.
Inicjatorem i gospodarzem uroczystości był Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski, a współgospodarzem Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.
Napisz komentarz
Komentarze