W ramach Budżetu Obywatelskiego Hrubieszowa realizowanych będzie cztery lub więcej projektów, w zależności od tego, które z nich zostaną wybrane w głosowaniu mieszkańców.
Propozycję projektu może zgłosić każdy mieszkaniec Hrubieszowa (powyżej 16. roku życia). Musi ona zostać poparta pisemnie na odpowiednim formularzu przez co najmniej 15 mieszkańców miasta, którzy ukończyli 16 lat. Projekty można składać w wersji papierowej w sekretariacie Urzędu Miasta w Hrubieszowie lub pocztą na adres tego urzędu (decyduje data wpływu).
Do 30 czerwca weryfikację projektów pod względem formalno-prawnym przeprowadzi zespół złożony z przedstawicieli rady miasta, organizacji pozarządowych i kierowników kilku wydziałów UM. Wyniki tej oceny zostaną podane na stronie internetowej urzędu. 16 sierpnia zostanie opublikowana ostateczna lista projektów dopuszczonych do głosowania. Głosowanie potrwa od 16 sierpnia do 14 września. Na projekty będą mogli głosować wszyscy mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16 lat.
Wyniki obliczy i opracuje zespół weryfikacyjny. Powstanie ranking projektów w kolejności od projektu, który otrzymał największą ilość punktów, aż do wyczerpania środków. 28 września zostaną ogłoszone wyniki głosowania, a najpóźniej do 15 listopada zwycięskie projekty zostaną wpisane do realizacji w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta Hrubieszowa.
W bieżącym roku z budżetu obywatelskiego zakupiono książki, audiobooki i gry planszowe dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie, która świętowała 100-lecie działalności. Przy dwóch szkołach zainstalowano siłownie pod chmurką. W ubiegłym roku podczas głosowania mieszkańcy opowiedzieli się także za budową chodnika łączącego ul. Podzamcze z ul. Zamojską.
Napisz komentarz
Komentarze