Gmina Krynice dostała z „Polskiego Ładu” około 2 miliony 700 tysięcy złotych na remont budynków użyteczności publicznej. Za trzecim razem został wyłoniony wykonawca inwestycji. Jednak, żeby samorząd mógł podpisać z nim umowę, radni musieli wyrazić zgodę na zmiany w budżecie. Zgodzili się na to, by gmina dołożyła więcej niż pierwotnie zakładano.
Podczas sesji 13 kwietnia Rada Gminy Krynice zwiększyła środki na przebudowę i rozbudowę budynków pełniących funkcje kulturalne. To było konieczne, bo w pierwszym i drugim przetargu nie wyłoniono wykonawcy. W trzecim obie firmy zaproponowały wyższe ceny niż założyła gmina. Wartość kosztorysowa planowanych robót była szacowana na 2 miliony 700 tysięcy złotych (90 proc. pokrywa dofinansowanie z "Polskiego Ładu"), ale przez wzrost cen trzeba będzie zapłacić za to o 100 tys. zł więcej. Decyzja radnych pozwoliła na zakończenie postępowanie przetargowego.
20 kwietnia wójt Jacek Wiśniewski podpisał umowę z właścicielem Zakładu Ogólno-Budowlanego Adam Strumidło. Ta firma będzie realizowała właściwie dwa zadania: termomodernizację budynku Urzędu Gminy i Ośrodka Zdrowia oraz wspomnianą budowę lub przebudowę aż dziesięciu innych budynków. Chodzi o świetlice wiejskie w Antoniówce, Dąbrowie, Hucie Dzierążyńskiej, Polanówce, Polanach (będą modernizowane). W Zadnodze powstanie budynek, który będzie służył straży. W Dzierążni, Majdanie Krynickim i Zaborecznie świetlice zostaną rozbudowane. Ponadto budynek gospodarczy w Zaborecznie zostanie przerobiony w taki sposób, by mogła tam być izba pamięci.
Wszystkie prace powinny być zakończone do lutego przyszłego roku.
Napisz komentarz
Komentarze