Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 15:52
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Zamość: O błędach medycznych. Ogólnopolska konferencja w Akademii Zamojskiej

Prawnicy, przedstawiciele ochrony zdrowia, studenci oraz uczniowie szkół średnich wzięli udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Medycyna i Prawo: pozasądowe metody rozwiązywania sporów dotyczących zdarzeń medycznych”, którą zorganizowano w Akademii Zamojskiej.
Konferencja naukowa w Akademii Zamojskiej.
Celem konferencji w Akademii Zamojskiej była prezentacja praktycznych i naukowych aspektów pozasądowych metod dochodzenia roszczeń z tytułu zdarzeń medycznych.

Celem konferencji była prezentacja praktycznych i naukowych aspektów pozasądowych metod dochodzenia roszczeń z tytułu zdarzeń medycznych w Polsce i zagranicą oraz dyskusja na temat projektowanych zmian w tym obszarze w przepisach prawnych w naszym kraju. Ponadto przedstawione zostały osiągnięcia naukowe uczestników konferencji, w zakresie styku między medycyną i prawem z różnych perspektyw: prawnej, lekarskiej i psychologicznej.

– Niemalże każdy z nas zna osoby z problemami zdrowotnymi lub chorował i ma ukształtowaną opinię na temat działania systemu ochrony zdrowia w naszym kraju – powiedział mec. dr Ryszard Pankiewicz, prorektor ds. kształcenia Akademii Zamojskiej, kierownik Zakładu Prawa Akademii Zamojskiej.

Dodał, że od kilkunastu lat podejmowane są próby uchwalenia kompleksowego aktu normatywnego w zakresie jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, ale jak dotąd zakończyły się niepowodzeniem. Dlatego jest to temat aktualny.

Rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski zwrócił uwagę na potrzebę społeczną poruszania kwestii związanych z rozwiązywaniem sporów dotyczących zdarzeń medycznych.

Dyskusjom ekspertów przysłuchiwali się studenci Akademii Zamojskiej oraz uczniowie I LO w Zamościu, ZSP nr 1 w Zamościu („Ekonomika”) oraz ZSP nr 3 w Zamościu („Elektryka”).

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Medycyna i Prawo: pozasądowe metody rozwiązywania sporów dotyczących zdarzeń medycznych” została zorganizowana przez Zakład Prawa Akademii Zamojskiej, który obecnie prowadzi jednolite magisterskie studia na kierunku prawo. Warto dodać, że uczelnia kształci również na kierunkach medycznych – pielęgniarstwo oraz położnictwo.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Błyskotliwy 17.05.2023 23:12
Pozasądowe rozwiązywanie sporów? Bzdury. Niektórych sporów nie da się rozwiązać inaczej.

Miłośnik 03.05.2023 12:30
O pan Paszko kulturalny człowiek co nie mówi swoim pracownikom "dzień dobry" i nawet nie umie odpowiedzieć taki jest zadufany...

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama