Wybory uzupełniające w Tomaszowie Lubelskim odbędą się w niedzielę 21 maja w godz. 7-21 w okręgach wyborczych numer 4 i 6. W każdym z nich ma być wybrany jeden radny. Komitety wyborcze zgłosiły pięciu kandydatów.
W okręgu wyborczym numer 4 są nimi: Katarzyna Żurawska (44-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego, zgłoszona przez KWW Razem dla Miasta) oraz Leszek Marek Galant (60-latek zgłoszony przez KW Akcja Wyborcza Ziemi Tomaszowskiej).
W okręgu numer 6 kandydują Kazimiera Helena Małka (63 lata, zgłoszona przez KWW Razem dla Miasta), Grzegorz Gałan (ma 51 lat, został zgłoszony przez KWW Grzegorza Gałana) i Dorota Biszczanik (50 lat, KWW Porozumienie Samorządowe).
Dla przypomnienia, okręg wyborczy numer 4 obejmuje mieszkańców ulic: Bartłomowicza, Batalionów Chłopskich, Czesława Aborowicza, Lwowska (numery nieparzyste od nr 93 do 133A), Piotra Ściegiennego, Podleśna, Promienna, Radosna, Rolnicza, Rzemieślnicza, Słoneczna, Słowicza, Wschodnia, Zacisze. Siedziba komisji wyborczej będzie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży pożarnej przy ul. Janusza Petera 7.
Z kolei okręg wyborczy numer 6 to ulice: Aleja Południowa (numery nieparzyste od nr 1 do nr 41d i numery parzyste od nr 2 do nr 68A), Bolesława Prusa, Feliksa Zawadzkiego, Henryka Płońskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Moniuszki (numery nieparzyste od nr 53 do nr 69a), Szkoci Dół, Władysława Reymonta, Wyzwolenia (numery nieparzyste od nr 9 do nr 93 i numery parzyste od nr 40 do nr 134), Zenona Jachymka „Wiktora” (numery nieparzyste od nr 21 do nr 61 i numery parzyste od nr 18 do nr 48). Głosowanie odbędzie się w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Maciej Rataja przy ul. Generała Józefa Hallera 5. W lokalach wyborczych głosować będzie można od godziny 7 do 21.
Radnych będą mogli wybierać pełnoletni obywatele Tomaszowa. Osoby powyżej 60 roku życia, niepełnosprawni i ci, którzy ze względu na stan zdrowia lub sytuację życiową (np. kwarantanna czy przymusowa izolacja) nie mogą stawić się w lokalu wyborczym, mogą głosować korespondencyjnie. Muszą ten zamiar jednak zgłosić do 8 maja Komisarzowi Wyborczemu. W przypadku kwarantanny termin jest dłuższy – do 16 maja. Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do burmistrza najpóźniej 12 maja.
ZOBACZ GAERIE ZDJĘĆ:
Napisz komentarz
Komentarze