Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 05:14
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Pielęgnują przeszłość, tworzą przyszłość [ZDJĘCIA]

18 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju, odbyło się podsumowanie VI edycji powiatowego konkursu „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”.
Biłgoraj: Pielęgnują przeszłość, tworzą przyszłość [ZDJĘCIA]

Od 2002 roku biblioteki publiczne powiatu biłgorajskiego współuczestniczą w powiatowym konkursie o tematyce regionalnej „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”. Uczestnicy konkursu to zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz biblioteki i szkoły. Głównym założeniem konkursu jest upowszechnianie i promocja wiedzy o regionie, a także powiększanie zasobów o tematyce lokalnej i regionalnej.
Uczestników oraz ich opiekunów powitała dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju Maria Stefania Szeliga, która też przedstawiła krótką historię konkursu „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”. Następnie po krótkim wystąpieniu przewodniczącego komisji oceniającej prace konkursowe Piotra Flora, zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe.

Prace nagrodzone:

1. „Jak sita gwiazdami się stawały i Godom uroku przydawały” – Halina Sarzyńska, Stanisława Konieczna
2. „Uroki bagien w okolicy Dąbrowicy” – Lucyna Bielak (FB w Dąbrowicy), Irena Surma (SP w Dąbrowicy)
3. „Józefów w prasie” – oprac. Mariusz Klebeko (MBP w Józefowie)
4. „Ocalić od zapomnienia – krzyże i kapliczki w Dereźni” – Martyna Blacha (SP im. Jana Pawła II w Dereźni)
5. „Pasja zwykłego człowieka” – Izabela Łaba (Dąbrowica)
6. „Tak się mówiło w Bukowcu i Aleksandrowie”- słownik gwary używanej do lat 70-tych XX w. – Izabela Rykowska (SP im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie)
7. „Chustki kwiatami malowane” – Zuzanna Wasąg (SP w Dąbrowicy)
8. „Tarnogród” – plansza – Gabriela Maśko (SP w Tarnogrodzie)
9. „Kościół” – obraz – Nikola Siciarz (SP w Tarnogrodzie)

Prace wyróżnione:

1. „Zachować dziedzictwo” – oprac. Justyna Bździuch (kier. GBP w Aleksandrowie)
2. „Obary – torfowiskowy rezerwat przyrody w Gminie Biłgoraj” – Natalia Hołyst (SP im. Jana Pawła II w Dereźni)
3. „Wspomnienia prababci - Marianna Chodara” – Michalina Biszczanik (SP im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie)
4. „Stół lubelski w dawnych czasach” – Kalina Jargieło (SP w Dąbrowicy)
5. „Młyn na Czarnej Ładzie” – Wiktoria Głaz, (SP w Dereźni).

Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali książki i podziękowania.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama