Spółdzielnię Socjalną "Lider" utworzono w Hrubieszowie w lutym ubiegłego roku. Była ona pierwszą spółdzielnią socjalną w tym mieście. Zajmuje się ona głownie świadczeniem usług remontowo-budowlanych, a także opiekuńczych oraz informatycznych. Spółdzielnia świadczy także usługi związanie ze sprzątaniem i utrzymaniem terenów zielonych.
– Przyznany nam certyfikat ma dla nas bardzo prestiżowe znaczenie. Aby go otrzymać musieliśmy spełnić wymogi dotyczące wysokości przychodu oraz zatrudnienia określonej liczby osób, które wcześniej były wykluczone z rynku pracy. Docelowo zatrudnienie miało sięgnąć 10 osób, a obecnie Spółdzielnia "Lider" zatrudnia 31 osób – mówi Sławomir Kędziera, prezes zarządu Spółdzielni Socjalnej "Lider" z Hrubieszowa.
Spółdzielnia Socjalna "Sperare" prowadzi placówki wychowania przedszkolnego. Taką placówkę opartą o nauczanie metodą Marii Montessori utworzono przy ul. Targowej w Hrubieszowie. Spółdzielnia "Sperare" zajmuje się także różnymi formami edukacji (nauką języków obcych czy edukacją artystyczną). Jej działalność obejmuje także pomoc społeczną z zakwaterowaniem dla osób w podeszłym wieku i dla osób z niepełnosprawnościami, a także opiekę dzienną nad dziećmi.
Przyznany obydwu spółdzielniom socjalnym Znak „Zakup Prospołeczny” jest formą certyfikacji produktów i usług. Wyróżnia on wybrane jednostki, umacnia ich rangę i wizerunek, a także sprawia, że stają się one symbolem usług i produktów o najwyższej jakości. To jest wyróżnienie dla podmiotów, które szczególnie dbają o wykorzystanie potencjału społecznego. Znak wspomaga działania prowadzone w zakresie marketingu i public relations. Znak jest przyznawany na 1 rok. Potem można złożyć wniosek o przedłużenie tego certyfikatu na kolejny rok. Zaświadczenia przyznaje Lubelska Kapituła Certyfikująca przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Lublinie.
Napisz komentarz
Komentarze