Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:41
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Olimpijczyk z łaszczowieckiego liceum. Karol zdobył indeks na 64 uczelnie!

Karol Marczak, tegoroczny absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. S. K. Starowieyskiego w Łaszczowie, został laureatem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, zapewniając sobie tym samym wstęp na 64 uczelnie w Polsce! Szkoła pęka z dumy.
Zdolni uczniowie z woj. lubelskiego wraz z opiekunem Aleksandrą Jamroż (w czerwonej marynarce). Wśród nich olimpijczyk – Karol Marczak (trzeci od lewej).
Zdolni uczniowie z woj. lubelskiego wraz z opiekunem Aleksandrą Jamroż (w czerwonej marynarce). Wśród nich olimpijczyk – Karol Marczak (trzeci od lewej).

Etap centralny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbywał się w dniach 2-3 czerwca w Ryni koło Warszawy. Województwo lubelskie reprezentowało sześciu uczniów – laureatów etapu okręgowego w Lublinie. Byli to: Karol Marczak z LO w Łaszczowie, Aleksandra Czajka i Filip Wróbel – oboje z I LO im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju, Konrad Bolibok z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Antoni Rosiński z I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim oraz Patryk Czugała z I LO im. T. Kościuszki we Włodawie.

Do testu pisemnego przystąpiły drużyny w większości siedmioosobowe z 16 województw. Naszej grupie poszło dobrze i uczniowie zostali finalistami etapu centralnego. Jednak do części ustnej spośród nich zakwalifikował się tylko Karol Marczak uzyskując 43 na 50 punktów. Tym samym Karol trafił do „złotej dziesiątki” laureatów etapu centralnego. Po eliminacjach ustnych, ostatecznie nastolatek zajął piąte miejsce w Polsce na 19 tysięcy 882 osoby!

Uzyskując tytuł laureata, Karol otrzymał wstęp na 64 uczelnie w Polsce, stypendium naukowe i możliwość uzyskania stypendium w Szwecji. Razem z pozostałymi laureatami pojedzie też na darmową wycieczkę na portugalską Maderę.

Dyrekcja, nauczyciele i koledzy Karola są z niego dumni.

– Dla nas, jako małej szkoły, to jest ogromy zaszczyt. Tym bardziej, że od czasu, gdy ją prowadzimy, takiej rangi sukcesu nie mieliśmy. To zasługa umiejętności Karola, jego zaangażowania, ale w jakiejś mierze, umożliwiając mu wyjazdy, udział w warsztatach i dając wsparcie, przyczyniliśmy się do tego również my, dlatego dla szkoły to też jest sukces – mówi Marcin Rechulicz, dyrektor LO w Łaszczowie, prezes Stowarzyszenia Czajnia, które jest organem prowadzącym szkołę. 

Podkreśla, że gratulacje należą się Karolowi, ale też nauczycielce biologii Aleksandrze Jamroż, która przygotowała go do olimpiady. Jednocześnie była ona opiekunem olimpijczyków z woj. lubelskiego. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama