- Korupcja w drogówce? Coraz szersze kręgi zatacza afera dotycząca policjantów z Tomaszowa Lubelskiego. Liczba podejrzanych wzrosła do dziesięciu, siedmiu z nich to funkcjonariusze policji. Pojawiły się również zarzuty korupcyjne. Dwóch stróżów prawa jest podejrzanych o branie łapówek, pięciu zarzucono przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
- Kara dla udawanego policjanta. Na rok ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne skazał sąd tomaszowianina, który podając się za policjanta dwa razy próbował „wylegitymować” męża swojej byłej znajomej. Dodatkowo zasądzono podanie wyroku do publicznej wiadomości.
- Policyjna obława na piratów drogowych i driftujących. Prawie 80 kierowców zostało ukaranych mandatami, a wobec 6 skierowano do sądu wnioski o ukaranie. Dowody rejestracyjne zabrano 6 kierowcom, którzy jeździli niesprawnymi autami. To niektóre wyniki policyjnej akcji „Stop Drift”, która ma ukrócić agresywne i brawurowe zachowania kierowców oraz zapobiec nielegalnym wyścigom samochodowym. Policja zapowiada kolejne, podobne działania.
- Rekordowe zyski LHS. – W pierwszym półroczu 2023 roku spółka osiągnęła rekordowy wynik finansowy na poziomie około 49,5 miliona złotych – informuje zarząd PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej. Jeszcze więcej, bo prawie 60 mln zł, wyniosły nakłady inwestycyjne LHS.
- Kajakiem do Warszawy. Łabuńką, Wieprzem i na koniec królową polskich rzek – Wisłą. Po pokonaniu ponad 400 km pan Janusz z Łabuniek Pierwszych dotarł kajakiem z Zamościa do Warszawy. Na mecie – na Plaży Romantycznej przy moście południowym – czekali na niego najbliżsi. Z dyplomem, który sami wymyślili.
- Na drogach praca wre. Powiat tomaszowski zarządza siecią 714 kilometrów dróg. – Około 40 km wymaga natychmiastowego remontu. Staramy się nadrabiać zaległości sprzed lat, ale potrzeba nam jeszcze trochę czasu i sporo pieniędzy, żeby można było powiedzieć, że stan dróg jest dobry – mówi Jarosław Korzeń, wicestarosta powiatu tomaszowskiego. Samorząd nie oszczędza na inwestycjach drogowych. 20 lipca odebrano dwa zadania o wartości przeszło 10,5 miliona złotych. I podpisano umowę na kolejne.
- Ulewa zniszczyła budynki i uprawy. 26 lipca nad powiatem biłgorajskim przeszła potężna nawałnica. Strażacy interweniowali 30 razy. Zagrożone były m.in. budynki mieszkalne i gospodarcze. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.
- Chrobry znowu pogonił wojska Jarosława Mądrego. Około 1 tys. widzów obejrzało tegoroczną inscenizację Bitwy nad Bugiem w podhrubieszowskim Czumowie. W trzydniowym widowisku wzięło udział ponad pół tysiąca rekonstruktorów z różnych stron Polski.
- Muzealnik z pasji i zamiłowania. Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie Zdzisław Bulicz rozbudził w sobie kolekcjonerskie i muzealnicze hobby. Zbieraniem różnych przedmiotów, z którymi wiążą się jakieś ciekawe historie, zajmuje się od prawie 50 lat. Obecnie w jego muzeum można zobaczyć świeczniki, patery, monety, jak również stylowe wagi czy antyczne meble. Ale są także motocykle, maszyny rolnicze i wyjątkowe fotografie dawnego Komarowa.
- Zdjęła klątwę czwartego miejsca. Polski Związek Lekkiej Atletyki oficjalnie ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy Under-20 w Izraelu. W kadrze narodowej na zawody, które od 7 do 10 sierpnia rozgrywane będą na stadionie Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, znalazła się 17-letnia Wiktoria Gajosz z Tomasovii Tomaszów Lubelski.
- Zadanie wykonane. Sprinter Dominik Kopeć i dyskobol Jakub Lewoszewski powtórzyli sukces sprzed roku. Ten pierwszy ponownie został mistrzem Polski w biegu na 100 m, a drugi zdobył brązowy medal. Na najniższym stopniu podium stanęła także młociarka Aleksandra Śmiech. Z medalu cieszył się też Patryk Krupa, który wywalczył srebro w sztafecie 4 razy 100 m, ale już nie w barwach Agrosu Zamość, lecz AZS UMCS Lublin.
To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu.
Napisz komentarz
Komentarze