Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 15:57
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Hrubieszów: Zainstalowano 21 separatorów. To będzie koniec driftowania?

Pod koniec ubiegłego tygodnia na parkingu przy ul. Ciesielczuka 2 w Hrubieszowie zainstalowano 21 separatorów. Mają one ograniczyć popisy miłośników brawurowej jazdy samochodami, „kręcenia bączków” i „palenia gumy”. A mieszkańcy pobliskiego Osiedla 3 Maja będą mogli wreszcie nocami spać spokojnie.
W sąsiedztwie parkingu przy Ciesielczuka słychać było donośny warkot silników i pisk opon driftujących aut. Czy montaż separatorów rozwiąże problem?
W sąsiedztwie parkingu przy Ciesielczuka w Hrubieszowie słychać było donośny warkot silników i pisk opon driftujących aut. Czy montaż separatorów rozwiąże problem?

Zwłaszcza w ciepłe noce, przy otwartych oknach w mieszkaniach na osiedlu w sąsiedztwie parkingu przy Ciesielczuka słychać było donośny warkot silników i pisk opon driftujących aut. Ścigający się samochodami nie tylko zakłócali nocną ciszę mieszkańcom. Wyczyny miłośników szybkich aut również stwarzają zagrożenie na drogach. 

W ciągu dwóch lat kilkakrotnie pisaliśmy w „Kronice Tygodnia” o samochodowych popisach w śródmieściu Hrubieszowa. Dotychczasowe publikacje dotyczyły głownie nieformalnych imprez z piciem alkoholu na parkingu przy ul. Ciesielczuka. Pisaliśmy o „paleniu gumy” i „bączkach”, a także szaleńczej jeździe autami, których ryczące silniki wiele razy budziły w środku nocy mieszkańców pobliskiego osiedla.

Wszystko wskazuje, że od 2-3 miesięcy sytuacja powoli zmierza do poprawy. Internauci z fejsbukowego profilu „Kontrole policji w powiecie hrubieszowskim” coraz częściej informują, że policja zwiększyła liczbę patroli w okolicach parkingu przy ul. Ciesielczuka. 

Zamieszczają także zdjęcia parkujących tam policyjnych radiowozów, oznakowanych i nieoznakowanych. Do ograniczenia popisów nocnej szaleńczej jazdy i samochodowych akrobacji powinna przyczynić się najnowsza inicjatywa miejskich władz Hrubieszowa oraz podległej im instytucji – Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Separatory rozwiązaniem doraźnym  

– Około 70 proc. tego parkingu jest pod zarządem miasta, a 30 proc. należy do powiatu hrubieszowskiego. Finalnie tylko na naszej części parkingu mogliśmy podjąć jakieś działania. Najprościej byłoby ogrodzić cały parking, może wtedy przestano by się tam ścigać i palić gumę – zastanawia się Sylwia Plakut, zastępca dyrektora HOSiR.

Póki co ośrodek sfinansował montaż separatorów, a Miejska Służba Drogowa je zainstalowała.

– Potrzeba było kilku tygodni pracy i starań o środki na zrealizowanie tej inicjatywy. Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie doraźne. Takie, na które zezwalają nam przepisy i możliwości finansowe. Na pewno nie rozwiąże ono całkowicie sytuacji, ale będzie krokiem naprzód – ocenia Sylwia Plakut.

20 września na fejsbukowym profilu HOSiR opublikowano wpis: „Stop Drift na parkingu! Rozumiemy pasję i zamiłowanie do wyścigów samochodowych! Bezapelacyjnie! Ale nie rozumiemy braku poszanowania zasad ciszy nocnej i naruszania bezpieczeństwa własnego i społecznego! Dlatego w dniu dzisiejszym zamontowano na parkingu przy ul. Ciesielczuka separatory ruchu drogowego! Czy to pomoże? Zobaczymy, ale z pewnością nie zaszkodzi!” – czytamy w tym wpisie na Facebooku.

Spokój i bezpieczeństwo czy „piłowanie złomów”

Wpis wywołał falę komentarzy: „Ludzie z samochodami z przednim napędem w końcu będą mogli się zaprzeć o coś, żeby palić lacza”, „W końcu skończy się piłowanie tych złomów”, „Jak ktoś będzie chciał to i tak będzie driftował, po prostu omijając te „separatory”, „Zapewne tak. Slalom można zrobić, ale szkoda opon”, „Prawdziwemu drifterowi żaden separator nie groźny”.

Inny internauta wyszedł z propozycją: „Może co jakiś czas zorganizujcie jakąś imprezę, żeby lokalni drifterzy mogli dać upust swoim umiejętnością (pisownia oryginalna)”. Na ten ostatni komentarz HOSiR odpowiedział „Świetny pomysł! Trzeba pomyśleć w jakiej lokalizacji, jakieś propozycje?”. 

Na co zapytamy odpowiedział: „nie znam okolic, ale w razie czego pomogę zebrać profesjonalnych kierowców. A w połączeniu z drift taxi, moglibyśmy też w ten sposób pomóc komuś potrzebującemu, np. małemu dziecku”. Inny z komentatorów: „Uwielbiam takie ograniczone myślenie: zakazać, zablokować. A jeszcze z hipokryzją pisać, że nie ma się nic przeciwko”. Administrator fejsbukowego profilu HOSiR napisał w odpowiedzi „A czy uważasz, że zakłócanie ciszy nocnej i spokoju Mieszkańców jest w porządku?”.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Drifter 28.09.2023 22:15
Czy nie lepiej i prościej było zamontować 1 kamerę? Hahahaha 21 searatorów. Czyj to pomysł? Blondi?

Normalny 02.10.2023 09:05
Rzeczywiście szmata na tablice rejestracyjne i udowodnij mu cokolwiek. Geniusz ...

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama