Finał projektu odbył się 29 września w SP w Złojcu (gm. Nielisz). Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami zaprezentowali szerokiej publiczności 12 bajek i wierszy logopedycznych oraz cztery słuchowiska powstałe na podstawie tekstów bajek.
Podczas czytania pojawiały się prezentacje ukazujące działania uczniów w projekcie: warsztaty pisarskie, edytorskie i z emisji głosu, wyjazdy do bibliotek, drukarni, do studia nagraniowego prowadzone przez koordynatorkę projektu Annę Samulak, jak również warsztaty plastyczne prowadzone przez Edytę Misiarz, która jest autorką okładki książki.
- Przeczytaj: Łukowa: Dbają o zachowanie tradycji dunajowania
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za swoją pracę przy realizacji całego wydarzenia. Wszyscy uczestnicy przysłuchujący się czytanym bajkom zostali obdarowani pamiątkowymi zakładkami do książek, stworzonymi przez uczniów na warsztatach plastycznych. Na koniec Koło Gospodyń Wiejskich „Niezapominajki” w Złojcu przygotowało dla wszystkich słodką niespodziankę. Swoją obecnością wydarzenie podsumowujące projekt uświetnił wójt gminy Nielisz Adam Wal.
Projekt „Szeleści bajka, dźwięczy wiersz” był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostających w dyspozycji Narodowego Centrum Kultury. Wnioskodawcą projektu – przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Złojcu – było KGW „Niezapominajki”.
Uczniowie poprzez udział w tym zadaniu przypomnieli sobie o roli i miejscu języka ojczystego w naszym życiu. Mogli odkryć swoje talenty pisarskie i plastyczne, poczuć, że mają wpływ na coś ważnego i po raz kolejny uwierzyć w siebie. Na wspólny sukces zapracowali następujący uczniowie: Jakub Antoszek, Patryk Berej, Maja Chrzan, Damian Jurczyszyn, Julia Łukaszczyk, Zlata Matvieieva, Aleksandra Mazurek, Gabriela Pałczyńska, Kacper Pałka, Dagmara Piotruś, Nikola Trepiet i Aleksandra Wojewoda.
Napisz komentarz
Komentarze