Dziś (8 lutego) około godziny 4 nad ranem, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od nastoletniego mieszkańca powiatu, że jego internetowa znajoma najprawdopodobniej chce zrobić sobie coś złego. W związku z tym, że nastolatkowie komunikowali się jedynie poprzez serwis społecznościowy, dotarcie do młodej kobiety było utrudnione. Zgłaszający nie był w stanie wskazać danych personalnych oraz adresu zamieszkania dziewczyny - poinformowała rzeczniczka tomaszowskiej Policji młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.
Szybkie i wnikliwe działania policjantów pozwoliły na ustalenie jej danych. Nastolatka miała mieszkać najprawdopodobniej na terenie jednego z powiatów woj. pomorskiego. Dyżurny tomaszowskiej policji natychmiast nawiązał kontakt z dyżurnym człuchowskiej komendy z prośbą o pilne sprawdzenie adresu gdzie może przebywać dziewczyna. Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Na szczęście pomoc przyszła na czas, a młoda kobieta trafiła pod opiekę medyczną.
Policja przypomina, że w przypadku trudnej sytuacji życiowej zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc innych. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów. Infolinie są bezpłatne, a porady i pomoc udzielana jest anonimowo:
- Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo 7 dni w tygodniu);
- Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo 7 dni w tygodniu).
- Czytaj też: Gm. Tomaszów Lub.: Zanim stanie się najgorsze, jak przemówić do rozsądku właścicielom psów?
Napisz komentarz
Komentarze