Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 31 marca 2025 19:53
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

Zamość: Potrącenie rowerzystki na przejściu. Wszystko nagrały kamery

Reklama
69-letnia cyklistka przejeżdżając przez przejazd pieszo- rowerowy, została potrącona przez kierującą pojazdem marki Hyundai.
Do potrącenia rowerzystki doszło w Zamościu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Sadową.
Do potrącenia rowerzystki doszło w Zamościu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Sadową.

Autor: KMP Zamość

Do zdarzenia doszło w Zamościu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Sadową. 

Reklama

Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że cyklistka jechała ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Piłsudskiego od strony ulicy Okrzei. Zbliżając się do skrzyżowania z ulicą Sadową zasygnalizowała manewr skrętu w lewo na przejazd pieszo-rowerowy w stronę ulicy Peowiaków. Widząc zatrzymującego się przed przejazdem kierowcę Renault, wjechała na przejazd.

 – Niestety jadąca lewym pasem kierująca pojazdem Hyundai nie zatrzymała się przed przejazdem, ominęła stojące Renault i wjechała na przejazd, po którym poruszała się cyklistka. Rower uderzył w karoserię pojazdu, 69-letnia mieszkanka Zamościa, która kierowała jednośladem upadła na jezdnię - opisuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy KMP Zamość.

Załoga karetki pogotowia przewiozła cyklistkę do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że 69-latka, poza niegroźnymi dla jej zdrowia potłuczeniami, nie doznała poważniejszych obrażeń.

Pojazdem marki Hyundai kierowała 39-latka z Zamościa. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obie uczestniczki kolizji były trzeźwe.  

Na miejscu pracowali policyjni dochodzeniowy wraz z technikiem kryminalistyki. Wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali świadków.

 – Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Kierując samochodem zwracajmy uwagę na rowerzystów. Pamiętajmy, że znajdujący się na przejeździe dla rowerów cyklista ma pierwszeństwo przed samochodami  – dodaje policjantka. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

co za dureń to pisał ? 16.05.2024 11:01
"Potrącenie rowerzystki na przejściu" ? "przejazd pieszo- rowerowy" ?

Reklama
Feli 16.05.2024 06:57
Rowerzystów w zastraszającym stopniu przybywa na tym rondzie z dużym natężeniem ruchu wprowadzic Zakaz przejazdu rowerem przez przejście

do łosia 16.05.2024 10:57
jest zakaz "przejazdu rowerem przez przejście". Jak na każdym innym

szybcy i wsciekli 15.05.2024 19:14
a w parku zderzyli sie 11 i 13 letni rowerzysci, co ciekawe policja sprawdzała BYLI TRZEŹWI :D strach w parku chodzic jak tam jezdza takie demony prędkości

rowerzysta 15.05.2024 17:56
rzadko który "cyklista" zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma on pierwszeństwa nawet na przejeździe dla rowerów tak jak piesi uczestnicy ruchu. przydałaby się jakaś kampania społeczna w TV

Egghead 15.05.2024 12:37
39-latka i już niewidoma, przykre.

Reklama
Zamojski prawnik 15.05.2024 22:41
Bez przesady. Takie wypadki są teraz normą przez to, że wmówiono pieszym, że mają bezwzględnie pierwszeństwo. A jak wiemy to tak nie jest. Ale do rzeczy, oglądałem wideo z tego zdarzenia i widać wyraźnie, że kiedy oba pojazdy znajdowały się już na przejściu (minęly linie zatrzymania) to kierująca jednośladem dopiero wówczas wjechała na przejście. Przypomnę, że w takiej sytuacji to pieszy lub rowerzysta nie ma pierwszeństwa. Jak widać dokładnie kierująca jednośladem nie wpadła na masę auta czy pod koła czecz uderzyła w pojazd z boku. Pojazd, który znajdując się już na przejściu miał pierwszeństwo. Przy zachowaniu odrobiny ostrożność kierującej jednośladem można było zdarzenia uniknąć. Patrząc realnie, kierująca samochodem dojeżdzajác do ronda zapewne spojrzała w prawo i nie widząc nikogo wchodzącego kontynuowała powolny podjazd ku rondu obserwując lewą stronę, wyszukując luki w nadjeżdżających pojazdach. Takich sytuacji dawało się uniknąc przed wprowadzeniem przepisówno pierwszeństwie pieszych, które de facto nie wiele zmieniły w tej materii ale rozpętana kampania medialna wmówiła ludziom, że zawsze mają bezwzględnie pierwszeństwo - a to nie prawda. Stąd mamy dzisiaj znaczące zwiększenie wypadów i kolizji na przejściach. Jeśli już rządzący uparli się aby przepis pozostał to należało by przebudować ronda i inne skrzyżowania (tak jak jest niektórych państwach) gdzie przejścia zostały odsunięte od samego skrzyżowania aby nie tamować ruchu i nie powodować wypadków z udziałem pieszych/cyklistów. Odsunięcie ich nawet onte 5-10 metrów mniejszyło by liczbę takich wypadków.

PO to zło 16.05.2024 10:59
prawnik jak z koziej dupy tąba. I w dodatku ślepy

a co nie zło? 16.05.2024 17:10
przetrzyj okulary i opisz dokładnie film. pisiorku za znakiem D-6b "przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów" był samochód który się zatrzymał w skutek wymuszenia pierwszeństwa przez rowerzystkę.

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: aaaaTreść komentarza: Jasne ze dziadyga. Nie to co Słońce Peru i usmiechnięty Rafał - to zaszczyt mieć takich u władzy!!!Data dodania komentarza: 31.03.2025, 15:35Źródło komentarza: Jarosław Kaczyński w Tomaszowie Lubelskim: „To wybory o polską niepodległość” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PazernyTreść komentarza: Kaczyński !!! przez 8 lat miałeś TVPIS !, TVPIS 2, TVPIS- INFO, TV TRWAM, TV W POLSCE, no i waszą TV " RIESPUBLIKA" mało ? to dalej możesz pod kościołem żebrać na swoją telewizję "TV Kaczybrzuch"Data dodania komentarza: 31.03.2025, 15:14Źródło komentarza: Debata prezydencka w kilku telewizjach. Czy PiS na to pójdzie?Autor komentarza: cała Doopę !Treść komentarza: lemingi , ubecy i komuchy , kiedy do Tomaszowa przyjedzie ten wasz rudy .uj bandyta i folksdojcz PełO dziadzie i babce nazioniemce ???Data dodania komentarza: 31.03.2025, 14:38Źródło komentarza: Jarosław Kaczyński w Tomaszowie Lubelskim: „To wybory o polską niepodległość” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: awdasTreść komentarza: Warto zapamiętać, że to najważniesze wybory! Dlatego ostatecznie przegracie! Ludzie sprawią, że dziadyga z bokserem zejdą na manowce, paru cwaniaków w końcu poprowadzą za kraty, a Polskę zachowają niepodległą i normalną. Po prostu - normalną. Uśmiechniętą - pozytywnie. Kaczyński nie uśmiecha się, takiej Polski nie chcemy! A w ogóle skandalem jest to, że Kaczyński wytyka komukolwiek niesamodzielność. Dziadyga, który nie umie zrobić zakupów i żyje samotnie, obsługiwany przez szambelanów. Laluś, tyle że brzydki, niemiły i stary.Data dodania komentarza: 31.03.2025, 14:03Źródło komentarza: Jarosław Kaczyński w Tomaszowie Lubelskim: „To wybory o polską niepodległość” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: adadaTreść komentarza: Nie "róbta co chceta" tylko bezmózgowie.Data dodania komentarza: 31.03.2025, 13:59Źródło komentarza: Pijany 19-latek za kółkiem. Nie żyje dwóch jego kolegów [ZDJĘCIA]Autor komentarza: BIŁGTreść komentarza: Co na to P. poseł Gromadzka z PO statystyki nie kłamiąData dodania komentarza: 31.03.2025, 13:31Źródło komentarza: Pijany 19-latek za kółkiem. Nie żyje dwóch jego kolegów [ZDJĘCIA]
Reklama