Aby zdać maturę, uczniowie musieli uzyskać co najmniej 30% punktów z przedmiotów obowiązkowych, natomiast przepustki zaliczeniowe nie obowiązują w przypadku egzaminów z przedmiotów dodatkowych.
Ze szkół dla których organem prowadzącym jest powiat biłgorajski łącznie przystąpiło 639 uczniów.
W poszczególnych placówkach wygląda to następująco:
I LO im. ONZ – przystąpiło 191 uczniów, zdało 186, poprawkę ma 5 uczniów, zdawalność 97,4%.
RCEZ – przystąpiło 200 uczniów, zdało 169, poprawkę ma 18 uczniów, nie zdało 13 uczniów – zdawalność 84,5%.
ZSZiO – przystąpiło 78 uczniów, zdało 58 uczniów, poprawkę ma 15 uczniów, nie zdało 5 uczniów – zdawalność 74,4%.
ZSBiO Liceum – przystąpiło 129 uczniów, zdało 121 uczniów, poprawkę ma 7 uczniów, nie zdał 1 uczeń – zdawalność 93,8%.
ZSBiO Technikum – przystąpiło 41 uczniów, zdało 35 uczniów, poprawkę ma 4 uczniów, nie zdało 2 uczniów – zdawalność 85,4%.
Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzamin, ma prawo przystąpić do poprawki, która odbędzie się w sierpniu. Aby przystąpić do egzaminu należy do 16 lipca złożyć w szkole pisemne oświadczenie.
Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, maturę w 2024 roku zdało 84,1% tegorocznych absolwentów szkół średnich i 10,4% abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu.
W maju maturzyści musieli zmierzyć się z egzaminami z trzech obowiązkowych przedmiotach: języka polskiego, matematyku oraz języka obcego nowożytnego. Dodatkowo czekały na nich dwa egzaminy ustne, z języka polskiego i języka obcego.
Dla chętnych maturzystów pojawiła się też możliwość zdawania egzaminu na poziomie rozszerzonym w wybranym przedmiocie dodatkowym. Można było przystąpić do maksymalnie sześciu egzaminów na tym poziomie, jednak absolwenci techników i branżowych szkół II stopnia mieli zwolnienie z tego obowiązku, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów do uzyskania dyplomu kwalifikacyjnego.
Napisz komentarz
Komentarze