Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 03:19
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Rowerzyści dojechali do Częstochowy

Przez sześć dni grupa kilkudziesięciu rowerzystów pokonała blisko 340 kilometrów, ale pokłonić się Jasnogórskiej Pani. To już trzynasta Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę.
Biłgoraj: Rowerzyści dojechali do Częstochowy
Z Biłgoraja wyruszyła grupa 36 pielgrzymów.

Parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju zorganizowała Pielgrzymkę Rowerową z Biłgoraja na Jasną Górę. Trwała ona od 8 do 13 lipca. W wyjeździe udział wzięło 36 pielgrzymów rowerowych. Byli to głównie pątnicy z Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego, a także z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i Świdnika. W tym roku biłgorajska pielgrzymka była częścią XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, która ma charakter gwiaździsty i jak co roku w drugą sobotę lipca pielgrzymi rowerowi z różnych miejsc w Polsce spotkali się na Jasnej Górze.

Czytaj też: Martyna Łuszczek z gminy Biszcza nominowana do Global Student Prize

Trasa licząca blisko 340 km została tak wyznaczona by pielgrzymka była ogólnodostępna. Przejazd odbywał się drogami o niskim nasileniu ruchu, a krótkie etapy po 60 - 90 km nie sprawiły trudności także mniej wprawionym pątnikom. Za organizację i przejazd odpowiadał Mirosław Lipiński, opiekę duszpasterską sprawował ks. Tomasz Szumowski.

Rowerzyści poza przeżyciami religijnymi podziwiali także piękno przyrody i spotkanych atrakcji turystycznych. Na ich trasie znalazło się m.in. Opactwo Cystersów w Koprzywnicy, Zamek Królewski w Chęcinach, Bazylika Matki Bożej w Gidlach.

– W tym roku po raz pierwszy wybrałam się na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Miałam obawy czy dam radę? Jednak zostałam mile zaskoczona. Pielgrzymka zorganizowana jest przez profesjonalistów, którzy doskonale znają i odpowiadają na potrzeby uczestników. Trasa jest przemyślana i pokierowana mniej ruchliwymi drogami, przerwy na wytchnienie i przekąski. Zapewnione noclegi i smaczne obiady. Po całym dniu jest czas na odpoczynek, zwiedzanie i relaks. Znakomite połączenie duchowości z aktywnością fizyczną. Atmosfera jest niezwykle przyjazna. Poznałam wspaniałych, otwartych, pomocnych i serdecznych ludzi. Dziękuję za ten piękny czas. Polecam każdemu kto lubi odpoczywać w ten sposób. Z tęsknotą czekam na następną pielgrzymkę – mówi Justyna, jedna z uczestniczek. 

Honorowy patronat nad pielgrzymką sprawował burmistrz Biłgoraja Wojciech Gleń oraz starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, którzy wsparli organizację pielgrzymki finansowo, dzięki czemu młodzież studiująca i rodziny uczestniczące w pielgrzymce miały dofinansowany udział.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jezus 27.07.2024 22:03
A co to za lenistwo! Na kolana a nie rowerem

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama