Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 01:21
Reklama
Reklama Akademia Bialska

PERŁY BIZNESU 2024: Zielona energia dla mieszkańców Sitna (Inwestycja Samorządowa)

– Dzięki tej inwestycji mieszkańcy gminy Sitno mogą korzystać z ekologicznej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd i czystsze środowisko – mówi wójt gminy Sitno Krzysztof Seń. To właśnie ta inwestycja została zgłoszona do 7. edycji plebiscytu Perły Biznesu.
Projekt „Energia odnawialna w Gminie Sitno – Fotowoltaika” to jedna z największych inwestycji proekologicznych w regionie.
Projekt „Energia odnawialna w Gminie Sitno – Fotowoltaika” to jedna z największych inwestycji proekologicznych w regionie.

Projekt „Energia odnawialna w Gminie Sitno – Fotowoltaika” to jedna z największych inwestycji proekologicznych w regionie. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4 275 000 zł, gmina Sitno zainstalowała łącznie 300 paneli fotowoltaicznych (o mocy 3,20 kWp każdy) na prywatnych domach.

– Nie tylko mieszkańcy skorzystali na tej inwestycji. Również 15 budynków użyteczności publicznej, takich jak Urząd Gminy, szkoły, remizy strażackie, a nawet Muzeum Pożarnictwa, zostało wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne. Moc tych instalacji waha się od 3,20 kWp do nawet 36,00 kWp w przypadku Szkoły Podstawowej w Jarosławcu.

– Nasza inwestycja to nie tylko korzyści finansowe dla mieszkańców, ale także realny wkład w ochronę środowiska. Dzięki panelom fotowoltaicznym zmniejszamy emisję dwutlenku węgla, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w naszej gminie – podkreśla wójt.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4 615 558,80 zł, z czego większość pokryło dofinansowanie rządowe. Projekt „Energia odnawialna w Gminie Sitno – Fotowoltaika” to doskonały przykład na to, jak samorządy mogą skutecznie wykorzystywać środki zewnętrzne do realizacji inwestycji, które przynoszą korzyści zarówno mieszkańcom, jak i środowisku.

Urząd gminy już zapowiada, że na tym nie koniec. W tym roku kolejne 300 gospodarstw będzie mogło skorzystać z dofinansowania na instalację paneli fotowoltaicznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: "Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:42Źródło komentarza: Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferzeAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Ty z tych co stosują zasadę "m**** w kubeł, bo na twoje miejsce jest dziesięciu"? Strach cię obleciał, że trzeba będzie pracowników szanować?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:37Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 10:45Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Uwielbiam twoje durnoty panie burak. "Regulacje dot. sygnalistów i związane z tym procedury, nie stanowią nowości w porządku prawnym wielu innych państw. Przykładowo Wielka Brytania już od 1999 r. posiada stosowne regulacje w tym zakresie. W ramach Public Interest Disclosure Act, sygnaliści są chronieni przed odwetem ze strony pracodawcy. Regulacje PIDA przewidują trzy procedury sygnalizacji – wewnątrz organizacji, na zewnątrz do organów administracyjnych lub, też na zewnątrz, ale do organizacji pozarządowych np. mediów. Stosowne regulacje posiadają również Niemcy i Holandia"Data dodania komentarza: 26.09.2024, 08:19Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama