- Badania nad „zemstą Stalina”. Naukowcy z UMCS w Lublinie badają w gminie Werbkowice występowanie barszczu Sosnowskiego. W planach jest opracowanie skutecznych metod zwalczania tej wyjątkowo inwazyjnej rośliny. Jest nadzieja, że dzięki współpracy naukowców z Polski i Ukrainy w przyszłości uda się całkowicie wyeliminować ją z naszego regionu.
- „Nie mam dokąd pójść z dziećmi”. Mieszkanka gminy Rachanie, matka trojga dzieci, boryka się z życiowymi trudnościami i chorobą najmłodszej córeczki. Od kilku miesięcy żyje w ciągłym stresie o to, że ze swoimi pociechami zostanie bez dachu nad głową.
- Coś przeżyć, poczuć smak życia. Dotarli do różnych miejsc w Polsce, a z Zakopanego do Beskidu Sądeckiego jechali przez Słowację. Górskie widoki zapierały im dech w piersiach… Była jazda w deszczu, słońcu, z wiatrem i pod wiatr. Spali pod namiotami, a z konieczności zdarzały im się noclegi w motelach i hotelu. Przez 37 dni przejechali na rowerach 2 770 km. Z tej wyprawy wrócili bardziej zżyci i sobie bliscy.
- Złoci sportowcy z powiatu. Powiat Tomaszowski znów triumfował podczas największego święta sportu na Lubelszczyźnie i wrócił z Igrzysk LZS ze złotem. Nasze gminne reprezentacje zdeklasowały konkurencję w większości zmagań.
- Czas na zmiany. Fundacja Fundusz Lokalny pożegnała wieloletnią prezes Irenę Gadaj. Zmiany nastąpiły również we władzach Posterunku Policji we Frampolu. Rozstrzygnięto też konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Tam jednak zmian nie było.
- Oddał szpik i podarował życie. Pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego, a na co dzień studiujący w Warszawie – Jakub Chromiec, strzelec Jednostki Strzeleckiej 2019, podarował nieznajomemu człowiekowi szansę na życie. Do bazy dawców szpiku zarejestrował się 7 lat temu i nie spodziewał się, że kiedyś nadejdzie „ten” dzień, ale nadszedł w te wakacje. Usatysfakcjonowany 25-latek zachęca innych, by zdecydowali się na taki jak on krok.
- Wołyniacy mają żal do Republiki. Byli w Domostawie na odsłonięciu Pomnika „Rzeź Wołyńska”, widzieli pracującą ekipę TV Republika, ale materiału z uroczystości na antenie nie zobaczyli. Przedstawiciele Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu mają z tego powodu żal do stacji kierowanej przez Tomasza Sakiewicza i zadają pytanie, dlaczego tak się stało.
- Niech się dobrze jeździ. Okres gwarancyjny się skończył, dlatego Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu własnymi środkami przywrócił do stanu pierwotnego uszkodzoną ścieżkę rowerową nad Łabuńką. Na gwarancji są dwie znacznie poważniejsze inwestycje, które zaczęły się „sypać” wkrótce po oddaniu ich do użytku. Chodzi o ulice Łukasińskiego i Altanową. Obie mają być naprawione.
- Nowe zgłoszenia do plebiscytu Perły Biznesu. Przedstawiamy inwestycje, debiuty i przedsiębiorstwa.
- Najnowsze i najdokładniejsze informacje sportowe. Tego nie przeczytasz nigdzie indziej.
To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu.
Napisz komentarz
Komentarze