Pomysł na taką działalność zrodził się z pasji do karate.
– Karate, więcej niż tylko sztuka walki, to droga rozwoju osobistego, zwana „Do”. Karate-do uczy nas nie tylko technik samoobrony, ale przede wszystkim rozwija charakter, dyscyplinę i szacunek. Karate promuje wartości takie jak uczciwość, wytrwałość i szacunek do innych. Te cechy są kształtowane na każdym treningu, pomagając dzieciom rozwijać silną moralność i poczucie odpowiedzialności – mówi Radosław Niziołek.
Dodaje, że karate pomaga dzieciom budować pewność siebie poprzez osiąganie celów i pokonywanie własnych ograniczeń. To ważna umiejętność, która przekłada się na inne aspekty życia.
Ponadto zapewnia skuteczne techniki samoobrony, które mogą okazać się przydatne w trudnych sytuacjach.
– Karate to także wspaniała okazja do nawiązywania nowych przyjaźni i budowania relacji społecznych. Dzieci uczą się współpracy i wsparcia wobec kolegów z treningów, co przekłada się na umiejętności społeczne w życiu codziennym – dopowiada prezes RKKT.
Zamojski Klub organizuje liczne wyjazdy dla zawodników i rodziców na zawody ogólnopolskie, europejskie. Trenuje też grupę dorosłych powyżej 30 roku życia.
Zajęcia z karate tradycyjnego odbywają się w Szkole Podstawowej nr 4 i Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu. Klub zrzesza już 200 osób. Zawodnicy odnoszą wspaniałe sukcesy. Wśród nich są nawet medaliści o randze europejskiej – Marta Czapka, Łucja Tarnowska. Klub prowadzi dodatkowe treningi dla dzieci wyjeżdżających na zawody, tzw. kadra klubu.
Poza edukacją RKKT oferuje: obozy sportowe, półkolonie, ferie, wyjazdy zagraniczne na szkolenia i zawody, egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie, seminaria z mistrzami karate i nie tylko.
Napisz komentarz
Komentarze