- Co odkryli „Poszukiwacze historii”? Członkowie Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2019 i Muzeum Regionalne w Tomaszowie pod koniec sierpnia mieli okazję współtworzyć dwa nowe odcinki „Poszukiwaczy historii”. Nowy sezon popularnego polsatowskiego serialu dokumentalnego z udziałem ludzi z Tomaszowa zobaczymy już jesienią. Tym, którzy nie mogą się doczekać, zdradzamy co nieco.
- Zjazd absolwentów na 550-lecie wsi. Obecni i byli mieszkańcy Werechań spotkali się na I zjeździe absolwentów miejscowej szkoły i wspólnie świętowali 550-lecie istnienia miejscowości.
- Czterolatka ofiarą zboczonych chuci swego ojca? Zatrzymany 1 września 37-latek z gminy Horodło jest podejrzewany o seksualne wykorzystywanie swojej 4-letniej córeczki oraz o czyny kazirodcze. Mężczyzna pracował jako ratownik medyczny w Pogotowiu Ratunkowym w Szpitalu Powiatowym w Hrubieszowie. A przez co najmniej 3 najbliższe miesiące przebywał będzie za kratami aresztu śledczego.
- Jest lepiej, ale do zrobienia jeszcze sporo. Władze miejskie Hrubieszowa opublikowały zestawienie kilkunastu najczęstszych błędów popełnianych przy segregowaniu śmieci komunalnych. Utrudniają one postępowanie z odpadami, zwiększają koszty ich utylizacji i utrudniają proces recyklingu.
- Rzeźby Piotra Twardowskiego. „Przestrzeń” – to tytuł wystawy Piotra Twardowskiego, którą do 6 października oglądać można w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu.
- Co z tablicą Róży Luksemburg? Jest szansa, że tablica upamiętniająca Różę Luksemburg znowu będzie eksponowana w Zamościu. Jeśli jednak zawiśnie, to nie na podcieniach, skąd została zdemontowana sześć lat temu w ramach dekomunizacji, ale na ścianie kamienicy przy ul. Kościuszki, gdzie faktycznie przyszła na świat przyszła ekonomistka i działaczka społeczna.
- „Hetman” wciąż jeździ do Wrocławia. Batalia o utrzymanie połączenia kolejowego InterCity „Hetman” z Hrubieszowa do Wrocławia trwała do ostatnich dni przed ogłoszeniem nowego rozkładu jazdy pociągów. Ten aktualny jest ważny od 1 września tego roku. Gdy obecny rozkład rozwieszono na przystankach kolejowych na Zamojszczyźnie, podróżni mogli w nim wyczytać, że połączenie IC „Hetman” zostało skrócone z Hrubieszowa... do Stalowej Woli.
- Tu jest Polska! Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba porównał przesiedlenia przeprowadzone w czasie Akcji „Wisła” do ludobójstwa Polaków na Wołyniu. Stwierdził ponadto, że Podkarpacie, część Lubelszczyzny i Małopolski to etnicznie ukraińskie ziemie. Ta wypowiedź wzbudziła wzburzenie opinii publicznej, polityków, a także przedstawicieli niektórych samorządów. Tydzień później Kułeba podał się do dymisji.
- Stacja decyduje, co pokazuje. Dlaczego Telewizja Republika nie wyemitowała materiału z odsłonięcia pomnika w Domostawie? Ta sprawa nie dawała spokoju zamojskim Wołyniakom, którzy skierowali pytanie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W odpowiedzi dowiedzieli się, że TV Republika to stacja prywatna, która ma prawo do działania według własnych zasad.
- Relacje z wydarzeń sportowych. Ich nie przeczytasz nigdzie indziej.
- Ostatni kupon do głosowania na kandydatów do Perły Biznesu!
- Krzyżówka z nagrodą.
To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu.
Napisz komentarz
Komentarze