czwartek, 19 września 2024 15:47

Mecz Olimpia Miączyn – Kryształ Werbkowice. Czerwona kartka przekreśliła nadzieje

Kryształ Werbkowice miał w sobotę szansę na pierwszy punkt w tym sezonie. Nadziei tego zespołu na uzyskanie korzystnego rezultatu w wyjazdowym meczu z Olimpią Miączyn pozbawił Patryk Kardasz. W 52 minucie defensywny pomocnik Kryształu ukarany został czerwoną kartką za to, że w wulgarny sposób zareagował na napomnienie go żółtą.
Olimpia Miączyn – Kryształ Werbkowice 2:1 (1:1)

Autor: Fot. Kamil Gac

– Dopóki graliśmy w jedenastu na jedenastu, to Olimpia co prawda przeważała, ale my umiejętnie się broniliśmy i nawet stwarzaliśmy jakieś niegroźne sytuacje pod jej bramką. Byliśmy cofnięci. Staraliśmy się wyprowadzać kontry. Inaczej grać nie mogliśmy. Gdybyśmy nie stracili jednego zawodnika, to bylibyśmy w stanie wywalczyć remis. Po tej czerwonej kartce Olimpia uzyskała zdecydowaną przewagę – mówi Bartłomiej Reszczyński, napastnik Kryształu.

W pierwszej połowie drużyny zdobyły po jednej bramce. Prowadzenie dla miejscowych w 26 minucie uzyskał Mateusz Wróbel. Stan rywalizacji w 40 minucie wyrównał Krystian Michalak

– Nasz przeciwnik przez cały czas się bronił i czekał na okazję do wyprowadzenia kontrataku. My mieliśmy mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale byliśmy nieskuteczni. Straciliśmy gola na 1:1, bo nasz bramkarz Adrian Szopa popełnił błąd w ustawieniu. Źle „obliczył” lot piłki, zagranej przez Michalaka z rzutu wolnego, z odległości około czterdziestu metrów – mówi Mariusz Zając, szkoleniowiec piłkarzy z Miączyna.

Zwycięstwo Olimpii 2:1 (1:1) zapewnił w 63 minucie Bartłomiej Zieliński, który tego lata wrócił do zespołu z Miączyna właśnie z Kryształu. Środkowy obrońca wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Dominika Żmudzkiego na Jakubie Znanieckim

– My ten mecz powinniśmy rozstrzygnąć już w pierwszej połowie – tyle mieliśmy okazji do zdobycia bramki. Nasze zwycięstwo mogło być zdecydowanie wyższe. Natomiast Kryształ nie stwarzał zagrożenia pod naszą bramką. Jedynego gola strzelił w niegroźnej sytuacji – twierdzi trener Zając.

Gole: 1:0 Wróbel 26, 1:1 Michalak 40, 2:1 Zieliński 63 (z karnego).

Olimpia: Szopa – Bożek, Zieliński, Oszust, Buczek (75 Wyrostkiewicz) – J. Znaniecki (80 S. Nowak), Podgórski, M. Nowak, Kołdej – Wróbel, Gazda (85 Gęśla); trener Zając.

Kryształ: Stachyra – Kucharczuk, Michalak, Staruszkiewicz, K. Sanek – B. Sola, Duliban, Kardasz, Żmudzki (65 Maszewski), Jarosz – Reszczyński; trener Wójtowicz.

Żółte kartki: Bożek, J. Znaniecki (Olimpia), Kardasz, Jarosz (Kryształ). Czerwona kartka: Kardasz 52 (Kryształ). Sędziował: Słoboda (Tomaszów Lubelski).