Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 00:15
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Udało się z Paluszkami Beskidzkimi, uda się z Cukrami Nyskimi

Ludzie rzucili się do sklepów po ciastka. Tak pomagają firmie poszkodowanej w powodzi.
Ludzie rzucili się do sklepów po ciastka. Tak pomagają firmie poszkodowanej w powodzi.
Ludzie rzucili się do sklepów po ciastka. Tak pomagają firmie poszkodowanej w powodzi.

Autor: Cukry Nyskie Facebook

Znany producent ciastek prosi o pomoc. I nie tylko on, bo w pomoc Cukrom Nyskim włączyli się zwykli ludzie. Firma została zalana przez wodę powodziową, a fani jej produktów jednoczą się w akcji wykupowania ciastek ze sklepów.

„Dodajmy, że Prezes Cukrów Nyskich Andrzej Chomyszczak, mimo ogromnych strat, postanowił dalej wypłacać 100 proc. pensji pracownikom” – czytamy w jednym z facebookowych wpisów.

Zalane maszyny zatrzymały produkcję. Firma nie zarabia

Powódź poważnie zniszczyła zakład produkcyjny firmy. Woda stała w fabryce 3 dni. Zalała m.in. kotłownię i urządzenia niezbędne do produkcji. Straty zostały wycenione na 4 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Egzekucja na drodze. Wypadek, dachowanie, strzały

– Dzięki solidarności pracowników i wsparciu lokalnej społeczności intensywnie pracujemy nad odbudową zakładu. Mamy nadzieję, że ubezpieczyciel pokryje straty, ale potrzebujemy także czasu i dodatkowych funduszy, aby wrócić do pełni działania – mówi w wywiadzie dla TVN24 prezes firmy.

Jednocześnie w sieci rozpoczęła się zbiórka pieniędzy dla Cukrów Nyskich. Chodzi o 190 miejsc pracy i utrzymanie zakładu, który istnieje od 75 lat.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowosiółki: Ponad 800 tysięcy złotych poszło z dymem! [ZDJĘCIA]

Paluszków Beskidzkich zabrakło w sklepach

Akcja wykupowania ciastek jest podobna do niedawnej dotyczącej Paluszków Beskidzkich. W połowie lipca doszło do pożaru w zakładzie. Nikt nie ucierpiał, ale ogień strawił wszystko. Bez linii produkcyjnych nie można było produkować paluszków, a bez tego firma nie zarabiała na odbudowę hal.

I w tym momencie na pomoc przyszli Polacy. Ruszyli do sklepów i kupowali przysmaki z firmy Aksam, która produkuje paluszki. Ten zryw był tak wielki, że w sklepach zabrakło produktów tej firmy.

Zakupy można zrobić także przez internet

Jeżeli teraz ktoś chce wesprzeć Cukry Nyskie, a nie może w swojej okolicy kupić ciastek, to może skorzystać ze sklepu internetowego firmy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama