środa, 16 października 2024 02:23

PIŁKARSKA IV LIGA: Gole stoperów Hetmana Zamość

W poprzedniej kolejce, rozgrywanej w weekend 28, 29 września, Hetman Zamość pauzował, więc piłkarze tego zespołu mieli wystarczająco dużo czasu, by wylizać rany po laniu, jakie zebrali na stadionie OSiR w Biłgoraju. Walkę o awans do półfinału okręgowego Pucharu Polski zamościanie przegrali tam z Ładą aż 1:5 (0:0).
Hetman Zamość – Start 1944 Krasnystaw 3:2

Autor: Kamil Gac

Pucharowe niepowodzenie Hetman powetował sobie w sobotę na boisku ze sztuczną murawą OSiR w Zamościu, wygrywając ze Startem 1944 Krasnystaw 3:2 (1:2). W pierwszej połowie Hetman prowadził grę, atakował, stwarzał zagrożenie pod bramką Startu, ale to goście z Krasnegostawu pierwsi cieszyli się z bramek. W 16 minucie piłkę do bramki zamojskiego zespołu posłał Łukasz Strug, a dzięsieć minut później powtórzył to Maciej Jabłoński. W obu przypadkach asystował 24-letni Dominik Skiba – pochodzący z Łabuń wychowanek Hetmana.

PRZECZYTAJ: KLASA OKRĘGOWA: Sprawiedliwy wynik

Miejscowi złapali kontakt bramkowy ze Startem w 36 minucie. Wówczas Rodion Serdiuk wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Radosława Lenarda na Michale Herdzie. W 56 minucie Serdiuk doprowadził do remisu, a decydujący cios przyjezdnym zadał środkowy obrońca Dawid Dobromilski, strzelając gola głową po dośrodkowaniu Sebastiana Łapińskiego z rzutu rożnego.

Hetman Zamość – Start 1944 Krasnystaw 3:2 (1:2)

Gole: 0:1 Strug 16, 0:2 Jabłoński 26, 1:2 Serdiuk 36 (z karnego), 2:2 Serdiuk 56, 3:2 D. Dobromilski 80.

Hetman: P. Dobromilski – Herda, D. Dobromilski, Serdiuk, Zakrzewski – Gierała, R. Kycko, Baran (73 Łapiński), Chodacki, Kherouf (80 Wistowski) – Kuszcz-Wasyliszyn (90 Mazur); trener Wieczerzak.

Start: Bartoszek – Bronowicki, Saj, D. Pachuta, Lenard (88 Bąk) – Kukulski (67 Kudła), Jabłoński, Chariasz (88 Więczkowski), Bałaszek (82 Korzeniowski), Strug (83 Buk) – Skiba; trener Kwiecień.

Żółte kartki: Chodacki – dwie, P. Dobromilski, Baran, Łapiński (Hetman), Lenard, Skiba (Start). Czerwona kartka: Chodacki 89 (Hetman). Sędziował: Zych (Lublin).

WYŚCIG PO KORONĘ

12 goli – Jarosław Milcz (Lublinianka).

10 goli – Wojciech Białek (Łada).

7 – Damian Szuta (Tomasovia).

6 – Denys Demianenko (Stal), Brillant Monroe Etana (Sygnał), Oleksandr Kuszcz-Wasyliszyn (Hetman), Jurij Perin (Opolanin), Ernest Skrzyński (Stal).

5 – Bartłomiej Koneczny (Lublinianka), Michał Mistrzyk (Janowianka), Sebastian Sikora (Motor II), Dominik Skiba (Start), Dionata Tonin (Huragan).

4 – Daniel Juchna (Granit), Przemysław Kanarek (Lublinianka), Arkadiusz Korolczuk (Orlęta), Jan Mróz (Orlęta), Jakub Wlaźlik (Janowianka).