Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:53
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

W szkołach matematyki zacznie uczyć sztuczna inteligencja

MEN i Politechnika Warszawska razem będą wprowadzali sztuczną inteligencję do szkół. Żeby wspomogła dzieci w nauce siejącej postrach wśród uczniów matematyki.
MEN i Politechnika Warszawska razem będą wprowadzali  sztuczną inteligencję do szkół.
MEN i Politechnika Warszawska razem będą wprowadzali sztuczną inteligencję do szkół.

Autor: Canva

Wiceminister Katarzyna Lubnauer i prof. Krzysztof Zaremba, rektor Politechniki Warszawskiej, podpisali właśnie umowę na wdrożenie programu „Zeszyt.online”. Zostanie nim objętych 50 tys. uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.

Zeszyt.online rozpozna matematyczne umiejętności ucznia 

Sztuczna inteligencja, na której opiera się program, została opracowana przez naukowców Politechniki Warszawskiej. Od 2018 roku współpracowali oni z różnymi szkołami, testowali i udoskonalali swoje rozwiązania. 

Program „Zeszyt.online” rozpoznaje poziom zaawansowania ucznia, analizuje błędy oraz monitoruje poziom zmęczenia i w rezultacie pozwala na efektywniejsze uczenie się matematyki.

CZYTAJ TEŻ: Zamość: Będzie bierzmowanie dla dorosłych. Można przyjąć sakrament

Jego zadaniem będzie wspieranie nauczycieli w lepszym dostosowaniu poziomu nauczania do potrzeb ucznia. 

Trzeba na to wydać kilka milionów

Realizacja projektu, którego koszt wynosi 6 milionów złotych, wpisuje się w priorytety polityki oświatowej na rok szkolny 2024/2025. 

Według Katarzyny Lubnauer program Zeszyt.online to innowacyjne narzędzie, które nie tylko wspiera nauczanie, ale także przyczynia się do wyrównania kompetencji matematycznych – kluczowych umiejętności, które będą miały znaczenie na rynku pracy przyszłości.

Nowy program zostanie wdrożony jeszcze w tym roku szkolnym

„Zeszyt.online” to produkt, który wpisuje się również w misję Politechniki Warszawskiej, bo wspiera edukację matematyczną i rozwój umiejętności logicznego myślenia oraz procesów poznawczych. 

Poprzez zaawansowane algorytmy program rozwija zdolność do analizy i kojarzenia informacji i pomaga uczniom lepiej zrozumieć matematyczne zagadnienia. Wejdzie do szkół jeszcze w tym roku szkolnym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Brawo 07.11.2024 09:22
Sztuczne jest to czym całe to lewactwo wariactwo zrobiono z Barbarią Nowacką na czele.

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama