Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:21
Reklama
Reklama

Do paczkomatów dołączą zwrotomaty. Pozbędziemy się odpadów

Po sukcesie paczkomatów teraz InPost postanowił rozwijać swoje działania proekologiczne. Firma postarała się już o prawa do znaku towarowego „Zwrotomat”.
Po sukcesie paczkomatów teraz InPost postanowił rozwijać swoje działania proekologiczne. Firma postarała się już o prawa do znaku towarowego „Zwrotomat”.
Po sukcesie paczkomatów teraz InPost postanowił rozwijać swoje działania proekologiczne. Firma postarała się już o prawa do znaku towarowego „Zwrotomat”.

Autor: Canva

Nowe urządzenia mają ułatwić Polakom recykling różnych odpadów: plastiku, szkła, metalu, tekstyliów. Mają być zbierane i przetwarzane w sposób nowoczesny i wygodny dla użytkowników. 

System powiadomień sms-owych, obsługiwany przez aplikacje mobilne, umożliwi użytkownikom śledzenie procesu i otrzymywanie informacji o stanie oddanych odpadów.

CZYTAJ TEŻ: Tarnogród: Pracowali dla lokalnych społeczności [ZDJĘCIA]

InPost planuje, że zwrotomaty będa dostępne na osiedlach i w miejscach publicznych, podobnie jak paczkomaty. 

Testy już trwają. Niedługo wyjdą też poza sklepy

InPost już testuje rozwiązania związane z recyklingiem. W warszawskich sklepach Carrefour pojawiły się pierwsze butelkomaty, które umożliwiają wymianę butelek na e-bony we współpracy z producentem Muszynianki oraz operatorem systemu kaucyjnego PolKa.

Choć szczegóły na temat zwrotomatów są nadal objęte tajemnicą, już wiadomo, że InPost zamierza, we współpracy z wybranymi detalistami, wdrożyć je na szerszą skalę.

CZYTAJ: Poczta się zmieni. I to jak. Nadasz list i załatwisz sprawę urzędową

Szef InPostu podkreśla, że firma widzi w zwrotomatach duży potencjał. Określił je jako „koło zamachowe wzrostu”, które ma ułatwić InPostowi rozwinięcie działalności na kolejne obszary związane z ochroną środowiska i nowoczesnymi technologiami przetwarzania odpadów.

Nadchodzi system kaucyjny. Zwrotomaty będą lekiem?

Rozwiązanie InPostu jest ważne w kontekście nadchodzącego systemu kaucyjnego. Kupując towar w szklanej lub plastikowej butelce albo w puszce, klient zapłaci za niego nieco więcej. Bo sklep doliczy mu do: 

  • butelki z plastiku o pojemności do 3 litrów (50 gr),
  • szklanej butelki do 1,5 litra (1 zł),
  • puszki do 1 litra (50 gr).

W przyszłym roku do podstawowych frakcji odpadów (bio, zmieszane, plastik i metale, szkło, papier) dojdą jeszcze tekstylia. I chodzi nie tylko o ubrania, ale też m.in. zasłony, koce, narzuty, dywany. Trzeba będzie je wywozić do PSZOK - Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 

Dla wielu osób jechanie z jednym starym dywanem lub swetrem przez całe miasto może być bardzo uciążliwe. Być może InPost swoją usługa rozwiąże również ten problem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama