Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:00
Reklama
Reklama

W poprzednim sezonie czad zabił w Polsce 53 osoby. Przed cichym zabójcą chroni czujka

W poprzednim sezonie grzewczym czad zabił w Polsce 53 osoby. O tym, że najlepszą ochroną przed cichym zabójcą jest czujka tlenku węgla, przekonują zamojscy strażacy.
Mł. bryg. Przemysław Ilczuk poinformował o zagrożeniach podczas sezonu grzewczego. Fot. KM PSP Zamość
Mł. bryg. Przemysław Ilczuk poinformował o zagrożeniach podczas sezonu grzewczego. Fot. KM PSP Zamość

Rozmawiano o tym 31 października podczas konferencji prasowej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Komendant miejski PSP w Zamościu mł. bryg. Przemysław Ilczuk poinformował o zagrożeniach podczas sezonu grzewczego oraz wspomniał o obowiązkach właścicieli budynków mieszkalnych i mieszkań. Ponadto w ramach kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” wskazał na potrzebę instalowania czujników tlenku węgla i czujek dymu, które mogą znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach.

CZYTAJ TEŻ: Tomaszów Lub.: Straż wynosiła z piwnicy ziemię z trutką. Ten środek można kupić "na oświadczenie"

W zeszłym roku zamojscy strażacy 92 razy wzywani byli do pożarów sadzy, a 30 razy sprawdzali obecność tlenku węgla (CO) w budynkach mieszkalnych, z czego w drugim takim przypadku o zagrożeniu mieszkańcy zostali zaalarmowani przez zainstalowane czujniki CO. Na szczęście nie było ofiar.

W tym roku już 75 razy wzywano straż pożarną do pożarów sadzy w kominach, a 6 razy do pomiarów tlenku węgla.

Aby zadbać o bezpieczeństwo – jak przekonywał komendant miejski PSP w Zamościu – należy dokonywać przeglądów technicznych instalacji gazowej, wentylacyjno-dymowej co najmniej raz w roku, usuwać zanieczyszczenia z przewodów dymowych z częstotliwością co najmniej raz na 3 miesiące od palenisk opalanych paliwem stałym, a w przypadku paliwa gazowego i płynnego raz na 6 miesięcy.

Poza tym należy pamiętać, by nie zakrywać kratek wentylacyjnych, a ponadto należy też usunąć materiały niebezpieczne (benzyna, rozpuszczalniki, alkohole itp.) z piwnic i ze strychów.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Goska 14.11.2024 19:23
nie ma w ludziach świadomości ,żeby zakupić czujkę i tyle!!! uważam,że warto wprowadzić to nakazem i nie bedzie wtedy liczenia ofiar śmiertelnych

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama