Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 stycznia 2025 00:46
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

W poprzednim sezonie czad zabił w Polsce 53 osoby. Przed cichym zabójcą chroni czujka

W poprzednim sezonie grzewczym czad zabił w Polsce 53 osoby. O tym, że najlepszą ochroną przed cichym zabójcą jest czujka tlenku węgla, przekonują zamojscy strażacy.
Mł. bryg. Przemysław Ilczuk poinformował o zagrożeniach podczas sezonu grzewczego. Fot. KM PSP Zamość
Mł. bryg. Przemysław Ilczuk poinformował o zagrożeniach podczas sezonu grzewczego. Fot. KM PSP Zamość

Rozmawiano o tym 31 października podczas konferencji prasowej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Komendant miejski PSP w Zamościu mł. bryg. Przemysław Ilczuk poinformował o zagrożeniach podczas sezonu grzewczego oraz wspomniał o obowiązkach właścicieli budynków mieszkalnych i mieszkań. Ponadto w ramach kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” wskazał na potrzebę instalowania czujników tlenku węgla i czujek dymu, które mogą znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach.

CZYTAJ TEŻ: Tomaszów Lub.: Straż wynosiła z piwnicy ziemię z trutką. Ten środek można kupić "na oświadczenie"

W zeszłym roku zamojscy strażacy 92 razy wzywani byli do pożarów sadzy, a 30 razy sprawdzali obecność tlenku węgla (CO) w budynkach mieszkalnych, z czego w drugim takim przypadku o zagrożeniu mieszkańcy zostali zaalarmowani przez zainstalowane czujniki CO. Na szczęście nie było ofiar.

W tym roku już 75 razy wzywano straż pożarną do pożarów sadzy w kominach, a 6 razy do pomiarów tlenku węgla.

Aby zadbać o bezpieczeństwo – jak przekonywał komendant miejski PSP w Zamościu – należy dokonywać przeglądów technicznych instalacji gazowej, wentylacyjno-dymowej co najmniej raz w roku, usuwać zanieczyszczenia z przewodów dymowych z częstotliwością co najmniej raz na 3 miesiące od palenisk opalanych paliwem stałym, a w przypadku paliwa gazowego i płynnego raz na 6 miesięcy.

Poza tym należy pamiętać, by nie zakrywać kratek wentylacyjnych, a ponadto należy też usunąć materiały niebezpieczne (benzyna, rozpuszczalniki, alkohole itp.) z piwnic i ze strychów.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Goska 14.11.2024 19:23
nie ma w ludziach świadomości ,żeby zakupić czujkę i tyle!!! uważam,że warto wprowadzić to nakazem i nie bedzie wtedy liczenia ofiar śmiertelnych

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SmutnyTreść komentarza: W mieście jest tak dobrze, że...dobrze nam tak. Tak wybraliśmy, tak mamy...Zachęcam Pana Redaktora do bliższego przyjrzenia się mechanizmom zarządzania miastem. Mógłby powstać ciekawy tekst...Data dodania komentarza: 9.01.2025, 16:59Źródło komentarza: Budżet 2025. Gmina Hrubieszów inwestuje ambitnie i rozważnieAutor komentarza: MućkaTreść komentarza: Jest jakaś lista , ilu w jakich miastach idą do zwolnienia ???Data dodania komentarza: 9.01.2025, 16:45Źródło komentarza: Gigantyczne zwolnienia w Poczcie Polskiej. Aż 8,5 tys. osóbAutor komentarza: PodpisTreść komentarza: Co na to Jujek ? Tak promował na bilbordach walkę z sepsą ? Co na to powie jąąąąąkała ?Data dodania komentarza: 9.01.2025, 16:43Źródło komentarza: Gmina Mircze: Dwulatek zmarł w drodze do szpitalaAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: W powiecie jest przynajmniej jakaś cherlawa opozycja, nie mająca oczywiście żadnej mocy sprawczej. Za to w mieście budżet hańby przyjęto JEDNOGŁOŚNIE (czym szczyci się jedna Pani). Niestety w mieście nikt z "wybrańców narodu" myśleć samodzielnie nie potrafi, albo nie chce... Najbardziej podła dyktatura, rządy absolutne.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 16:19Źródło komentarza: Powiat hrubieszowski: "Budżet biedy i przetrwania" oraz spłaty kredytów na 2025 rokAutor komentarza: AdiTreść komentarza: Hrubieszowski szpital tylko z takich sytuacji słynie.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 15:58Źródło komentarza: Gmina Mircze: Dwulatek zmarł w drodze do szpitalaAutor komentarza: JadziaTreść komentarza: Hrubieszowski szpital tylko z takich sytuacji słynie. Wystarczy zobaczyć jacy wielcy uczeni tam pracują i w jakim wieku. Potrafią tylko spać i pierdolić głupoty.Lekarze z wiedzą ze średniowiecza. Bez badań ,bez niczego potrafią zdiagnozować chorobę.Same wróżki i wróżbici. Zwolnić to stare dziadostwo i zatrudnić młodych wyuczonych lekarzy. Rodzice powinni wszystko zrobić aby osoba odpowiedzialna za śmierć ich dziecka poniosła surowe konsekwencje i otrzymała zakaz wykonywania zawodu do końca życia.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 15:55Źródło komentarza: Gmina Mircze: Dwulatek zmarł w drodze do szpitala
Reklama