25 listopada przed południem policjanci ze Szczebrzeszyna w Zaporzu skontrolowali stan trzeźwości kierującego audi. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec gminy Radecznica w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
PRZECZYTAJ: Tomaszów Lub./Zamość: Tymczasowy areszt dla 49-latka za oszustwo przy inwestycjach w akcje
Podobne konsekwencje karne poniesie 28-letni mieszkaniec Zamościa, który również kierował audi. Do kontroli drogowej został zatrzymany w niedzielę 24 listopada po godzinie 17, na ulicy Szczebrzeskiej.
– Powodem kontroli było naruszenie przez 28-latka obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa w czasie jady, za co został ukarany mandatem. W czasie kontroli policjanci zbadali też stan jego trzeźwości. 28-latek w organizmie miał ponad promil – informuje podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy KMP Zamość.
Tego samego dnia mundurowi dostali sygnał o pijanym rowerzyście. Było to po południu.
– Rowerzysta w Michalowie zachwiał się i niewiele brakowało, a wjechałby pod jadącą za nim karetkę pogotowia. 40-letni cyklista z gminy Sułów w organizmie miał prawie 1,5 promila. Policjanci ze Szczebrzeszyna zakazali mu dalszej jazdy i ukarali go mandatem w wysokości 2500 złotych – relacjonuje interwencję policjantów podkom. Krukowska-Bubiło.
Listę ukaranych pijanych kierujących domyka 30-latek z Zamościa, który na „podwójnym gazie” w sobotni (23 listopada) wieczór jechał hulajnogą elektryczną. Zauważono go, gdy przejeżdżał po przejściu dla pieszych na ulicy Reja. Zamościanin w organizmie miał ponad 2 promile.
CZYTAJ TEŻ: Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje potrącona kobieta. DK 74 jest zablokowana
"Przebił" go tego dnia inny mieszkaniec miasta, który przed południem przejechał po przejściu dla pieszych na ulicy Głogowej. Na wykroczenie zareagowali policjanci ruchu drogowego, którzy zbadali też stan trzeźwości rowerzysty. 29-letni cyklista miał prawie 2,5 promila.
– Kierowcy będą odpowiadać przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę finansową. Natomiast za kierowanie pojazdem innym niż mechaniczny, czyli rowerem lub hulajnogą grozi kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 złotych – podsumowuje podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło. I dodaje:
– Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu.
Napisz komentarz
Komentarze