Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:52
Reklama
Reklama

Gospodynie ze Steniatyna

W Kole Gospodyń Wiejskich panie ze Steniatyna działają już pięć lat. Są dumą Gminy Łaszczów i mieszkańców swojej miejscowości.
Gospodynie ze Steniatyna

KGW w Steniatynie tworzą: Dorota WronkaWiesława WiśniewskaZdzisława ŚcirkaAgnieszka WawrzusiszynMarzena MiazgaKazimiera BałkaWiesława KudachDanuta LipianWiesława PiaseckaDorota WiśniewskaMałgorzata KulikGrażyna SeńJolanta SzyperMałgorzata BartnickaJudyta CzokJustyna KurcmanSylwia PrusRenata Budycz Weronika Budzyńska

Panie spotykają się w świetlicy wiejskiej i tam podejmują różne zadania, a także analizują swoje pomysły. Niedawno udało się zakończyć pierwszy etap remontu budynku, który im służy. Część środków na remont panie otrzymały od burmistrza Cezarego Girgiela, a część same zebrały ze sprzedaży rękodzieła, np. palm na kiermaszach. 

– Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało się tego dokonać. Chcemy jeszcze wyremontować drugą część i doposażyć kuchnię. Wszystko to po to, żeby świetlica mogła być przydatna wszystkim mieszkańcom Steniatyna – mówi Dorota Wronka, która od początku istnienia koła przewodzi paniom.

Obecnie dzieci, i nie tylko, mają możliwość grania tam w tenisa i uczestniczenia w zajęciach z zumby. 

Gospodynie ze Steniatyna spełniają się artystycznie i kulinarnie. Jak same mówią, ze śpiewem nie jest najgorzej, ale wolą się skupić na swoich mocniejszych stronach. W zeszłym roku na Regionalnych Dniach Kalafiora i Brokułu w Łaszczowie przygotowany przez nie bigos zajął w konkursie pierwsze miejsce. Obecnie przygotowują wieniec dożynkowy, myślą też o smakołykach, którymi poczęstują parafian na dożynkach gminno-parafialnych w Łaszczowie (odbędą się 28 sierpnia). Na pewno nie zabraknie pachnącego i pięknie przyrumienionego chleba własnego wypieku, smalcu i kiszonych ogórków. 

19 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich jako delegacja z Gminy Łaszczów pojedzie na Ukrainę i tam nasze panie będą degustowały z miejscowymi gospodyniami regionalne produkty. 

Panie z KGW są też inicjatorkami Dnia Kobiet dla mieszkanek Steniatyna. Ponadto zawsze gotowe są do pomocy potrzebującym (ostatnio organizowały koncert charytatywny na rzecz rodziny, która ucierpiała w pożarze). 

– Marzymy o wykonaniu potrzebnego jeszcze remontu części świetlicy, którą potem wykorzystamy do różnych działań społeczno-kulturalnych i integracyjnych. W planach mamy przede wszystkim rozwój  i więcej aktywności – mówi Dorota Wronka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama